Pühapäeval toimub Keila terviseradadel Põhjala discgolf‘i-maraton, kus ligi 300 spordihuvilist läbivad päeva jooksul saja korviga raja, teatasid korraldajad.

Kui tavapäraselt on discgolfi rajal 18 korvi, siis Põhjala maratoni ajal läbitakse Keila terviserajal gruppides sada korvi ning eesmärk on toimetada ketas korvi võimalikult väheste visetega. Maratoni korraldaja ja Eesti Discgolfi Liidu juhatuse liikme Rainer Lipandi sõnul on kettagolf kõige kiiremini populaarsust koguv sport Eestis ja harrastajaid on hinnanguliselt 30 000.

Discgolf on väga kergesti kättesaadav spordiala, Eestis on pea 160 rada ning enamik neist on harrastajatele kasutamiseks täiesti tasuta. Kõik soovijad saavad selle spordialaga lihtsalt alustada ning nautida sporti looduses ja värskes õhus,” selgitas Lipand, kelle kinnitusel on esimesed eestlased juba ka absoluutsesse maailma tippu jõudnud.

“Kuna discgolf on meil väga levinud, siis on meil juba ette näidata tipptasemel sportlasi, kes on ka maailmas toimuvad võistlustel kõrgeid kohti võitnud. Discgolf‘iga tipptasemel tegelemine nõuab palju pingutust, tuleb omandada filigraanne tehnika, et ketas pika vahemaa tagant täpselt korvi visata. Samas nauding täpsest viskest tekitabki paljudes sõltuvust ja innustab tulemustele orienteeruma,” rääkis Lipand.

Põhjala maratonil osalevad Eesti  koondises mullusel MM-il mänginud Maris Perendi, Siim Isup ja Mauri Villmann. “Põhjala maraton – Keila 100” toimub pühapäeval kella 9–17 Keila terviseradadel. Üritust korraldavad kettagolfikeskus Discland ja MTÜ Keila Mets.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi