Ennast väga veenvalt talumehena esitlenud kelm küsis Valga haiglas inimestelt ettemaksu hea hinnaga liha eest, kaubaga aga kohale ei ilmunudki – mees on sama käitumismustrit kasutanud mitmel pool Eestis, vahendab BNS.

Haiglas tegutseva Tervise Abi OÜ invatarvete kaupluse müüja Leili Saluveer kirjeldas, et mees käis nende juures 15. oktoobril ja jättis endast väga usaldusväärse mulje. «Mina olen küll hästi skeptiline muidu, aga seekord läksin õnge.»

Skeem oli lihtne. Pärastlõunal haiglat külastanud mees lubas raha kätte saanuna vasika-, lamba- ja sealihaga enne tööpäeva lõppu naasta, aga seda ei teinud. «See mees on tõeliselt väga hea suli. Ta on nii usutav ja nii veenev. Ta tuleb ja räägib, et oi, tere, proua, me müüme väga soodsa hinnaga taluliha, puhas loodus ja nii edasi,» rääkis Saluveer. «Ma ei ole rumal, ausalt. Kui ta hakkas rääkima, et lammas, vasikas ja siga, korraks mõtlesin, et mismoodi on võimalik, et ühes talus tapetakse korraga kõiki loomi. Aga kiire oli ka. Tal olid väga head hinnad. Vasikaliha neli eurot ja lambaliha kolm pool, seakaelakarbonaad 2,40, kujutate ette! Kes ei ostaks? Ja ta on nii veenev. Täpselt selline oli ta ka välimuselt, et just tuli maalt siga tapmast,” rääkis kannatanu.

Mõningaid ohu märke siiski oli. «Meilt keegi oli küsinud ta telefoninumbrit. Ta oli öelnud, et oi ei, ega minul telefoni ei olegi, käin alati ise kohal. Ja ta ei anna raha tagasi. Kui summa on näiteks 24 eurot ja annad 25, siis ta ütleb, et issand, mul on rahakott autos. Muidugi loogiline on, et ma ei maksa enne, kui olen kauba kätte saanud,» tõdes Saluveer, kelle hinnangul peab mehel olema petmisega pikk kogemus.

Saluveer ise ostis liha 5,30 euro eest, osa inimesi aga andis tema sõnul kelmile ka üle 20 euro. Kokku jäi rahast ilma haigla töötajate hinnangul umbes 10 inimest. 

Lõuna prefektuuri pressiesindaja Ragne Keisk ütles esmaspäeval, et seni ei ole Valga haiglast või mõnest teisest asutustest keegi politsei poole pöördunud. Kohalik uurija asus sellest hoolimata ajalehe pöördumise peale juhtumi asjaolusid välja selgitama.

Korravalvurid julgustavad inimesi politsei poole pöörduma juhul, kui nad on saanud petta. «Samas rõhutab politsei, et ostes kaupa tundmatult inimeselt, ei tasu kunagi teha ettemaksu, vaid esmalt veenduda kauba olemasolus ja kvaliteedis. Kui mistahes tehing tundub kahtlane ning seda ei ole hiljem võimalik kuidagi tõendada, on targem see üldse tegemata jätta või sooritada tehing siiski mõne usaldusväärse pakkuja juures,» rõhutas Keisk.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi