Politsei tabas möödunud ööpäeval liiklusest 13 joobes sõidukijuhti.

Kõik tabatud juhid olid liiklusse siirdunud alkoholi tarvitamise tunnustega, teatas politsei- ja piirivalveamet BNS-ile.

Kui sõidukijuht on tarvitanud alkoholi üle liiklusseaduses lubatud piirmäära ehk vahemikus 0,2–1,49 promilli, võib teda väärteokorras karistada kuni 1200-eurose trahvi, kuni 30-päevase aresti või juhtimisõiguse äravõtmisega kuni üheks aastaks.

Kui juht on narkojoobes või enam kui 1,5-promillises alkoholijoobes, saab kohus teda kriminaalkorras karistada kas 30–500 päevamäära suuruse rahatrahvi või kuni kolmeaastase vangistusega. Lisakaristusena võib kohus võtta ka juhtimisõiguse kuni kolmeks aastaks. Samuti saab konfiskeerida sõiduki kui kuriteo toimepanemise vahendi.

Kolmapäev tõi kaasa kaks rasket liiklusõnnetust, milles said kokku vigastada kaks inimest. 

Esimene õnnetus juhtus kella 16.14 paiku Pärnu linnas Jõõpres Sauga tee 3 parklas, kus 76-aastane mees sooritas jalgrattaga järsu parempöörde, kaotas kontrolli ratta üle ning kukkus. Kiirabi toimetas jalgratturi Pärnu Haiglasse, teatas politsei- ja piirivalveamet BNS-ile. 

Teine õnnetus juhtus kell 21.54 Harjumaal Lääne-Harju vallas Keila-Haapsalu maantee ja Niitvälja-Kulna tee ristmikul, kus 59-aastane mees sõitis Volkswagen Passatiga ette peateel liikunud sõiduautole BMW 530D, mida juhtis 25-aastane mees. Volkswageni juht toimetati Põhja-Eesti Regionaalhaiglasse.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi