Politsei tabas möödunud ööpäeval liiklusest 16 joobes sõidukijuhti.

Kaks juhti olid esialgsetel andmetel tarvitanud uimasteid ning 14 olid liiklusse siirdunud alkoholi tarvitamise tunnustega, teatas politsei- ja piirivalveamet BNS-ile.

Kui sõidukijuht on tarvitanud alkoholi üle liiklusseaduses lubatud piirmäära ehk vahemikus 0,2–1,49 promilli, võib teda väärteokorras karistada kuni 1200-eurose trahvi, kuni 30-päevase aresti või juhtimisõiguse äravõtmisega kuni üheks aastaks.

Kui juht on narkojoobes või enam kui 1,5-promillises alkoholijoobes, saab kohus teda kriminaalkorras karistada kas 30–500 päevamäära suuruse rahatrahvi või kuni kolmeaastase vangistusega. Lisakaristusena võib kohus võtta ka juhtimisõiguse kuni kolmeks aastaks. Samuti saab konfiskeerida sõiduki kui kuriteo toimepanemise vahendi.

Tallinnas sai esmaspäeva hommikul vigastada liinibussis kukkunud eakas naine. 

Õnnetus juhtus kell 10.39 Pärnu ja Viljandi maantee ristmikul, kus liinibussi Man juhtinud 62-aastane mees pidurdas valgusfoori keelava tule süttides, mille tulemusena kukkus bussis viibinud 79-aastane naine, teatas politsei- ja piirivalveamet BNS-ile. 

Põlvamaal üritas purjus jalgrattur esmaspäeva õhtul korrakaitsjate eest minema sõita, kuid rammis politseiautot ja sai vigastada. 

Õnnetus juhtus kella 21.50 paiku Rosma külas Põlva-Karisilla maantee teisel kilomeetril, kus eelnevalt politsei peatumismärguannet eiranud alkoholijoobes 64-aastane mees sõitis jalgrattaga otsa ees peatunud politseisõidukile Škoda, mida juhtis 23-aastane mees.

Politsei- ja piirivalveameti teatel sai rattur vigastada ja kiirabi viis ta Lõuna-Eesti Haiglasse kontrolli. 

Kiirab viis vigastada saanud eaka reisija Põhja-Eesti Regionaalhaiglasse.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi