Tehnopol koos EAS-i ja Tartu teaduspargiga korraldas kolmapäevast reedeni targa tööstuse arendusmaratoni, mille käigus töötati välja kaheksa lahendust Eesti tööstusettevõtete digitaliseerimiseks ja protsesside tõhustamiseks.

“Eestis on väga palju just väikeseid või keskmise suurusega tööstusettevõtteid, millel oleks kvaliteedi mõistes võimekus toota suure ekspordipotentsiaaliga tooteid, kuid olemasolevatest ressurssidest jääb puudu. Arendusmaratoni võitnud Suckõrs on hea näide, kuidas ka tagasihoidlikest tootmistingimustest alustanud startup saab edeneda tööstussektorisse, arendada välja innovaatilise tööstusprotsessi ning saavutada digitaalsete lahenduste abil ekspordipotentsiaaliga tootmisvõimsus,” ütles teaduspargi Tehnopol innovatsioonijuht Kadi Villers.

“Tööstussektoris on digitaliseerimine ja innovatsioon lahutamatud osad, mis aitavad ettevõtetel liikuda väärtusahelas,” märkis EAS-i tööstuse digitaliseerimise projektijuht Kersti Kuusksalu ja lisas, et targa tööstuse arendusmaratonid on näidanud, et Eesti tööstusettevõtete ja IT-ettevõtete vahel kokkupuutepunkti loomine on olulisel kohal. “Arendusmaratonidel loodavad koostööprojektid tõstavad nii tööstusettevõtetes kui ka IT-ettevõtetes kompetentsi, et sünniks üha rohkem tööstusettevõtete arenguks vajalikke digitaalseid ja innovaatilisi lahendusi”

Varasematel targa tööstuse üritustel on oma väljakutsele digilahendusi otsinud ja leidnud mitmed edukad ettevõtted, nagu PipeLife Eesti, BHC, Incap Electronics, Elektrilevi, Operail, Palmse Mehaanikakoda, Räpina Paberivabrik ja paljud teised. Lisaks on arendusmaratonidel valideeritud või edasi arendatud ka juba töös olevaid muudatusi, nagu on teinud Ericsson Estonia või Enics Eesti.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi