HTTP KÜPSISTE KASUTAMINE buller.ee (Buller OÜ) VEEBILEHEL

1. KÜPSISTE KIRJELDUS

HTTP küpsis on väike tekstifail, mis salvestatakse kasutaja arvuti või mobiilse seadme brauserisse veebilehe külastusel selleks, et:

  • meelde jätta kasutaja eelistused;
  • saada infot, mille abil kohandada meie veebilehti kasutaja huvidele vastavaks.

2. KASTUTAVATE KÜPSISTE LIIGID JA EESMÄRGID

2.1 Teenindava osapoole http küpsis

Teenindava osapoole küpsiseid määrab veebileht, mida kasutaja külastab ning neid saab lugeda ainult külastatav veebileht. Buller OÜ kasutab nimetatud küpsiseid, et meelde jätta kasutajate eelistusi meie veebilehtede külastamisel.

2.2 Kolmandate osapoolte küpsised

Kolmandate osapoolte küpsiseid ei määra buller.ee veebileht, mida kasutaja külastab, vaid kolmas osapool. Mõned buller.ee veebilehed võivad sisaldada küpsiseid sellistelt kolmandatelt osapooltelt nagu Google, Youtube jt. Näiteks, kui kasutaja jagab midagi buller.ee lehelt sotsiaalmeediasse, siis võib sotsiaalmeedia teenusepakkuja salvestada kasutaja brauserisse küpsise.

2.3 Reklaamiteenuste küpsised

Buller OÜ kasutab oma veebilehtedel ja mobiilirakendustes reklaamiteenuste küpsiseid statistilisel eesmärgil.

2.4 Sessiooniküpsised

Sessiooniküpsised salvestatakse kasutaja brauserisse veebilehtede lehitsemise ajaks statistilisel eesmärgil. Nimetatud küpsised kustutatakse brauserist (näiteks Chrome, Safari jt) brauseri sulgedes. Buller kustutab sessiooniküpsised siis, kui kasutaja on ERRi lehtedelt ennast välja loginud.

2.5 Püsivad küpsised

Püsivad küpsised salvestatakse kasutaja arvutisse ja neid ei kustutata brauseri sulgemisel. Buller OÜ kasutab neid jätmaks meelde kasutaja eelistusi, näiteks videopleieri helitugevuse nupu seaded jt.

3. KÜPSISTE KASUTAMISE SEADED

Kui kasutaja ei soovi, et tema seadmetes kasutatakse küpsiseid, saab kasutaja muuta oma brauseri turvasätteid. Muuhulgas on võimalik kõik küpsised ära blokeerida ning kustutada seadmesse salvestatud küpsised. Küpsiste blokeerimisel tuleb arvestada, et veebilehed ei toimi ettenähtud viisil. Sessiooniküpsiste blokeerimisel ei ole enam võimalik Buller OÜ veebilehti kasutada.

Küpsiste (välja arvatud sessiooniküpsised) säilimise tähtaeg seadmes on maksimaalselt 3 ja pool aastat, kuid kasutaja saab kõik küpsised oma seadmest igal ajal ise kustutada.