Ühendriigid kiitsid reedel heaks pea poole miljardi dollari suuruse uue majandusabipaketi, samal ajal kui Euroopa liidrid on enda meetmete osas endiselt lõhestatud.
USA kongress kiitis 483 miljardi dollarise ergutuspaketi heaks pea ühehäälselt. Paketiga toetatakse pankrotiohus väikefirmasid ja raskustes haiglaid ning see lisandub 2,2 triljoni dollarisele paketile, mis kiideti heaks märtsi lõpus.
“Uus pakett on oluline Ameerika perede kaitmiseks ja tagamaks, et rohkematel väikefirmadel on ligipääs vahenditele, mida nad vajavad,” ütles esindajatekoja spiiker Nancy Pelosi.
President Donald Trump ütles, et annab paketile peagi ka oma allkirja.
Esindajatekoja ja senat kiitsid paketi heaks mõni tund pärast seda, kui avaldati statistika, mille järgi taotles läinud nädalal esmakordselt töötushüvitist veel 4,4 miljonit ameeriklast. Kokku on seda märtsi keskpaigast teinud 26,4 miljonit inimest.
Euroopas, kus koroonaviirus on nõudnud 110 000 elu, jätkasid Euroopa Liidu liidrid vaidlusi enda majanduspaketi üle, mis võib ulatuda üle triljoni euro.
Liidrid leppisid kokku, et Euroopa Komisjonil palutakse 6. maiks päästeplaan koostada.
Euroopa Keskpanga (ECB) juht Christine Lagarde hoiatas Euroopa valitsusjuhte, et nad ei teeks koroonaviiruse puhangust tingitud majanduslanguse pidurdamiseks “liiga vähe liiga hilja”.
Vaidlused on rebinud lahti 2009. aasta finantskriisi aegsed haavad, seades taas vastamisi Põhja- ja Lõuna-Euroopa.
Lõunamaad nagu Hispaania ja Itaalia, mida viirus on eriti rängalt räsinud ja mis on suurtes võlgades, nõuavad rikkamatelt riikidelt finantsabi.
Rikkamad põhjamaad nagu Holland ja Saksamaa on teatanud, et kuigi nad on valmis abi pakkuma, pole nad nõus EL-i ühisvõlaga.