Ettevõtjad loodavad, et riik aitab kinnioleku ajal katta töötajate palgakulud, kuid lisaks neile jäävad muud püsikulud, mis ulatuvad kümnetesse tuhandetesse või mõne ettevõtte puhul ka 100 000 euroni.

Kultuuriasutuste juhid mõistavad valitsuse täiendavate piirangute otsust, aga muretsevad piletitulu vähenemise pärast. Etendusasutuste liidu juht Margus Allikmaa loodab, et valitsus kompenseerib teatritele osaliselt saamata jääva tulu.

Kalev Spa juht Piret Betlem ei uskunud veel täna hommikuni, et nende asutus peab uksed kinni panema ning ilmselt suletakse ajutiselt ka spaa juurde kuuluv hotell, kuhu aastavahetuseks on välja müüdud 45 protsenti tubadest. Püsikulud teevad muret ka kõrvalasuva spordiklubi Reval spordi juhile.

Viit restorani ühendava keti Siigur-restoranid tegevusala on sootuks erinev, kuid probleemid hetkel üsna sarnased. Lisaks palgakuludele jäävad püsikulud viie restorani peale 50 000 ja 100 000 vahele kuus, sõltuvalt sellest, kuidas rendileandjatega kokkuleppele saadakse. Tagasi tuleb osta ka juba aastavahetuse üritusele müüdud piletid. 

Sarnaselt kõigile Tallinna kultuuriasutustele, jäävad ka Rahvusooperi koridorid järgmisest nädalast tühjaks. Teater on valmis tagasi ostma 20 etenduse piletid.

Vene Teatri direktori, Etendusasutuste liidu juhi Margus Allikmaa sõnul panevad piirangud rahalise põntsu. “See on täiesti selge. Suures skaalas on rahaline kaotus umbes 30 000 – 40 000.”

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi