Briti peaminister Boris Johnson hoiatas reedel parlamendiliikmeid katsete eest takistada riiki 31. oktoobril Euroopa Liidust lahkumast, sest see tegevat poliitikute usaldusväärsusele püsivat kahju.

Johnson rõhutas, et rahvas otsustas 2016. aasta referendumil Euroopa Liidust lahkuda ja seadusandjad on korduvalt lubanud sellest otsusest kinni pidada.

“Kui me peatame ÜK lahkumise 31. oktoobril, kui see on see, mille parlamendiliikmed saavutavad, teeb see kestvat kahju inimeste usule poliitikasse,” ütles Johnson Sky Newsile.

“See teeb kestvat ja katastroofilist kahju riigi suurematele parteidele. Sellele poliitilisele põlvkonnale ei andestata lubaduse murdmist.”

Opositsioonilised seadusandjad ja mõned Johnsoni enda Konservatiivse Partei parlamendiliikmed on teatanud soovist võtta vastu seadused, mis hoiaksid ära leppeta Brexiti.

Johnson väidab, et ettevalmistused leppeta lahkumiseks võimaldavad valitsusel Brüsseliga kokkuleppele jõuda.

“Ma kardan, et mida rohkem meie sõbrad ja partnerid hellitavad ajusoppides mõtet, et Brexit on võimalik peatada, et parlament suudab ÜK sees hoida, seda väiksem on võimalus, et nad annavad meile vajaliku leppe,” sõnas ta.

Johnson katkestas kolmapäeval parlamendi töö 10. septembrist 14. oktoobrini. Sammus nähakse soovi piirata parlamendiliikmete aega leppeta Brexiti takistamiseks.

Kuninganna Elizabeth II, kes riigipeana peab ministrite nõuannetest juhinduma, kiitis Johnsoni otsuse heaks.

Johnsoni samm vallandas raevu EL-i jäämise pooldajate ja leppeta lahkumise vastaste seas. Johnsoni vastased nimetasid seda riigipöördeks.

Otsuse tühistamiseks on algatatud mitu kohtuasja.

Šoti kohtunik Raymond Doherty lükkas aga reedel tagasi rühma Briti parlamendisaadikute taotluse tõkestada ajutiselt Johnsoni otsus peatada viieks nädalaks parlamendi töö.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi