Valitsus võttis esmaspäevasel kabinetinõupidamisel vastu põhimõttelise otsuse, et neljapäevast peavad ka 1.–4. klasside õpilased jääma distantsõppele.
Samuti kehtestatakse täiendavad piirangud huviharidusele ja -tegevusele, noorsotööle, täiendkoolitustele ning -õppele. Lapsevanematel palub haridus- ja teadusministeerium ilma vältimatu vajaduseta lapsi lasteaeda ja lastehoidu mitte viia.
COVID-19 olukord on Eestis äärmiselt kriitiline – nakatumise näitajad kasvavad, haiglad on ülekoormatud ning uusi nakatunuid lisandub pidevalt kõigis vanusegruppides. Piiranguid leevendatakse siis, kui koroonaviiruse levik Eestis on langenud tasemele, mis ei ohusta meditsiinisüsteemi toimepidevust.
1.–4. klasside õpilased peavad alates 11. märtsist jääma distantsõppele, samuti ei või läbi viia kontaktõpet põhikooli lõpueksamiteks ja riigieksamiteks valmistujatele. 5.–12. klasside õpilased ning kutse- ja kõrghariduse õppurid on jätkuvalt distantsõppel.
Äärmisel vajadusel võivad kontaktõppes jätkata hariduslike erivajadustega õppijad, samuti on võimalik erandkorras korraldada kontakttegevusi 1.–4. klasside õpilastele.
Kõiki ettevaatusabinõusid rakendades tohib haridusasutuses viibida õppija, kes vajab hariduslikke tugiteenuseid või õpetaja hinnangul konsultatsioone õpitulemuste saavutamiseks või ta sooritab praktilist õpet, eksameid või teste.
Siseruumides erandkorras tegevusi läbi viies tuleb kanda maski ning tagada hügieeninõuete täitmine ja hajutatus. Maski ei pea kandma alla 12-aastased lapsed või inimesed, kellel maski kandmine ei ole tervislikel põhjustel või tegevuse iseloomu tõttu või muid olulisi põhjuseid arvestades võimalik.
Lapsevanematel palub haridus- ja teadusministeerium ilma vältimatu vajaduseta lapsi lasteaeda ja lastehoidu mitte viia. Ministeerium saadab võimalikult ohutuks töö korraldamiseks eraldi juhised.
Huviharidus ja -tegevus, noorsootöö, täiendkoolitus- ja õpe on siseruumides keelatud. Välitingimustes võib koos olla ja liikuda kuni kaks inimest, kes peavad teistega hoidma kahemeetrist vahemaad.