Eesti Muinsuskaitse Selts (EMS) avab esmaspäeva pärastlõunal Tallinna Lauluväljaku klaassaalis traditsioonilise muinsuskaitsekuu.
Muinsuskaitsekuu, mida Eestis tähistatakse alates 1985. aastast, algab rahvusvahelisel muinsuskaitsepäeval ja see kestab kuni rahvusvahelise muuseumipäevani 18. mail, teatas EMS-i esindaja BNS-ile.
Muinsuskaitsekuu eesmärk on tuua inimesi lähemale ajaloo- ja kultuuripärandile. Kuu raames toimuvad Eesti eri paigus heakorratalgud mälestistel ja olulistes kultuuriloolistes paikades, praktilised töötoad, ringkäigud ja ekskursioonid, muinsuskaitse seminarid ja konverentsid, avalikud arutelud, saab vaadata näitusi ja filme.
Enamikku üritusi korraldavad vabatahtlikult oma ala parimad eksperdid – muinsuskaitsjad ja ajaloolased. Lisaks Eesti Muinsuskaitse Seltsile panustavad muinsuskaitsekuu ettevõtmistesse mitmed kodanikuühendused, seltsid, omavalitsused ja muuseumid. Muinsuskaitsekuu kava täieneb jooksvalt iga nädal ja seda näeb Eesti Muinsuskaitse Seltsi kodulehel ja sotsiaalmeedias.
Muinsuskaitsekuu pidulikul avamisel lauluväljaku klaassaalis tunnustab EMS vabatahtlikke, kelle töö Eesti kultuuripärandi hoidmisel on teistelegi eeskujuks ja kes on muinsuskaitseliikumist jõu ja nõuga toetanud.
1997. aastal asutas EMS Karuteene medali, mis antakse inimesele või organisatsioonile, kes Eesti avalikkuse arvates on tekitanud suurt kahju Eesti kultuuripärandile, ajaloolistele traditsioonidele või institutsioonidele. Ka tänavu annab EMS välja Karuteene medali.