Hispaania valitsus teatas reedel, et loob koroonaviiruse kriisi tõttu hätta sattunud ettevõtetele 10 miljardi euro suuruse päästefondi.

Oma avalduses ütles vasakpoolne valitsus, et pakub “ajutist riigipoolset tuge, et toetada mitte-finantsettevõtete likviidsust, mida COVID-19 pandeemia mõjutas.”

Toetusi võivad saada ettevõtted, mida peetakse strateegiliselt oluliseks, nagu julgeoleku-, tervishoiu-, infrastruktuuri- ja kommunikatsioonivaldkonnas töötavad ettevõtted, lisaks ka need, mis panustavad “turgude tõhusasse toimimisse”.

Valitsus ei maininud ühtegi ettevõtet, mis fondist raha hakkab saama, mida hakatakse eraldama kas laenuna või aktsia või osa ostmise näol riigi omandis oleva tööstussektori valdusettevõtte SEPI vahendusel.

Madrid teatas, et investeerimisfondilt saadavad dividendid ja intressimaksed liiguvad rahandusministeeriumi eelarvesse.

Peaminister Pedro Sancheze administratsioon teatas ka 40 miljardi euro suurusest riiklikust laenukavast, et suurendada investeeringuid keskkonda ja digitaalsesse infrastruktuuri.

Märtsis, mil Hispaania kehtestas maailma ühed karmimad liikumispiirangud, oli Madrid juba lubanud raskustes vaevlevatele ettevõtetele 100 miljardi euro ulatuses laene.

Hispaania tööturg oli ebakindel juba enne hoobi andmist riigi elutähtsatele majandussektoritele, nagu turism ja autode eksport.

Valitsus pikendas juba töötuskaitset septembrini. Ettevõtted, mis toetust kasutavad, ei tohi töötajaid vallandada veel kuus kuud pärast toetuse lõppu.

Tulevane meede, millega aidatakse väikese- ja keskmise suurusega ettevõtteid ning vabakutselisi töötajaid, on võimalus maksude ja sotsiaalkindlustusmaksete tasumisega viivitada.

Sanchez möönis neljapäeval, et selliste skeemide rahastamiseks tuleb üle vaadata rahanduspoliitika ning suuremaid ettevõtteid ootab maksumäärade tõus.

Hispaanias on koroonaviirusse surnud üle 28 300 inimese.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi