Tallinn avas neljapäevast kuni 30. augustini linnaelanikele tasuta sportimiseks 38 koolistaadionit ja neli spordiväljakut, kuhu viiakse ka pallikastid, kust saab kohapeal kasutamiseks spordiinventari laenata.

Sportliku suve avasid Kristiine Spordimaja väliväljakul Tallinna abilinnapea Kaarel Oja ja SA Liikumisharrastuse kompetentsikeskuse juht Alo Lõoke. Oma oskusi näitasid Eesti koondise mängija Artur Konontšuk ja TTÜ Korvpallikooli noored korvpallurid. Õhtul toimus Pelgulinna kooli staadionil tasuta kontsert, mille andsid noorte lemmikud Clicherik & Mäxi ning OLLIE. Spordi- ja muusikasõpru tervitasid linnapea Jevgeni Ossinovski ja abilinnapea Aleksei Jašin. 

„Lastel ja noortel algas pikk vaheaeg ja soovime, et neil oleks võimalus veeta oma vaba aega aktiivselt ja tervislikult. Ja miks mitte teha seda koos pere ja sõpradega! Selleks avasime enamiku linna koolistaadioneid ja ka mõned spordiväljakuid tasuta sportimiseks kogu suveks,“ märkis Tallinna linnapea Jevgeni Ossinovski. 

Abilinnapea Aleksei Jašini sõnul pakuvad koolistaadionid kvaliteetseid sportimisvõimalusi ning suvel, mil staadione õppetööks ei kasutata, on mõistlik avada need linnaelanikele. „Nii ei jää spordiplatsid kasutult seisma, vaid pakuvad täiendavat võimalust liikumiseks ja treeninguteks linnaruumis,“ rääkis Jašin. „Ootame sportima kõiki lapsi ja täiskasvanuid, kuid palume kasutada staadione heaperemehelikult ja järgida sealset kodukorda.“      

Sellel suvel on avatud 38 koolistaadionit ja neli spordiväljakut, mis on senine rekord. Staadionid on kuni 30. augustini avatud iga päev kell 10–21. Linnarahvale on staadionid avatud tasuta, regulaarsete treeningute ja liigamängude korraldamise eest võivad koolid küsida renditasu. Avatud staadionite ja broneeritud aegade info leiab Tallinna haridusameti kodulehelt. 

Abilinnapea Kaarel Oja märkis, et esimest korda paigaldatakse staadionitele ka kastid sportimisvahenditega, kust saab kohapeal kasutamiseks laenutada nii palle kui ka muid spordivahendeid. „Mida rohkem meil sportimisvõimalusi on ja mida mõnusam on neid kasutada, seda enam end ka liigutame. Nende võimaluste loomine ongi meie igapäevane eesmärk ning sporditarvete kättesaadavaks tegemine avatud staadionitel ja väljakutel on üks katsetamist väärt võimalus,“ lisas Oja.

Pallikastid jõuavad spordiplatsidele koostöös SA Liikumisharrastuse kompetentsikeskusega pilootprojekti raames, mille käigus hinnatakse muuhulgas seda, kas tasuta kättesaadavad mänguvahendid suurendavad laste ja noorte huvi õues liikumise ning pallimänguväljakute kasutamise vastu. 

Liikumisharrastuse kompetentsikeskuse juht Alo Lõoke märkis, et uuringute järgi liigub 10–17-aastastest Eesti noortest iga päev vabal ajal õues ainult 7–11 protsenti ning liigse kehakaalu probleem on laste seas üha süvenemas.

„Viimase aastakümne jooksul kasvab järjepidevalt ka depressiivsus ja ärevushäirete esinemine teismeliste seas. Regulaarne liikumine ja ekraanist eemal veedetud aeg on kindlad viisid, mis aitavad neid probleeme nii leevendada kui ka ennetada,“ ütles Lõoke. „Pallikastide pilootprojektiga soovime tuua rohkem lapsi ja noori välja ja aidata kaasa neis püsiva liikumisharjumuse kujundamisele. Kutsume üles ka lapsevanemaid eeskuju näitama ja veetma rohkem aega koos oma lastega õues.“ 

Esimesed spordiinventari kastid anti üle neljapäeval. Kõik kastid jõuavad avatud staadionitele ja spordiväljakutele hiljemalt jaanipäevaks. 

Staadionite avalikku kasutamist korraldab Tallinna haridusamet. Staadionite igapäevase avamise ja sulgemise ning heakorra küsimustega tegelevad linnaosavalitsused. Kui staadionitel peaks olema probleeme heakorra või varustusega, saab sellest teada anda linna abitelefonile 14410.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi