Isamaa esimehe Helir-Valdor Seederi sõnul näitab Vene Föderatsiooni kõrgete poliitikute valulik reaktsioon propagandakanali Sputnik pangakontode külmutamisele, et Eesti tegutseb sanktsioonide rakendamisel efektiivselt.

“Rahvusvahelisi sanktsioone tuleb määrata ja rakendada selliselt, et need reaalselt mõjutaksid sanktsioneeritavaid isikuid ja takistaksid edasist õigusvastast tegevust,” ütles Seeder. Sputniku kaudse omaniku Dmitri Kisseljovi roll Venemaa poolt Ukraina suhtes toime pandud ja jätkuva agressiooni meediatoe korraldamisel on Seederi sõnul tõsine ja tõendatud. “Eesti ei kahtle Euroopa Liidu poolt Kisseljovi suhtes kehtestatud isiklike sanktsioonide õigustatuses, tagab sanktsioonide rakendamise oma õigusruumis ja, nagu näha, on oma tegevuses tõhus,” lisas Seeder.

Venemaa Föderatsiooninõukogu spiiker Valentina Matvijenko süüdistusi meedia suukorvistamises ei pea Seeder tõsiseltvõetavaks.

“Meediavabaduse indeksilt maailmas 149. kohal asuva Venemaa kriitikat 11. kohal asuva Eesti suhtes ei maksa võtta millegi muuna kui tähelepanu kõrvale juhtimisena iseenda sügavatelt probleemidelt,” märkis Seeder. Ühtlasi nõustus ta erakonnakaaslasest välisminister Urmas Reinsalu selgitusega, et sanktsioonide rakendamine on seotud Sputniku omandivormi, mitte sisuga.

Tuginedes rahvusvahelistele rahapesu tõkestamise reeglitele külmutasid Eesti pangad oktoobri lõpus Vene propagandakanali Sputnik emafirma Rossija Segodnja pangaarved. Põhjuseks on Rossija Segodnja peadirektor Dmitri Kisseljovi kuulumine EL personaalsete sanktsioonide nimekirja. Kisseljovil oli keskne roll Ukraina ründamist toetavas propagandas Krimmi annekteerimise ning Venemaa sõjalise tegevuse puhul Ida- ja Kagu-Ukrainas.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi