Eesti Kindlustusseltside Liidu andmetel kasvas tööandja ravikindlustus mullu kolm korda. Täiendava ravikindlustuse on teinud 900 tööandjat, kes on kindlustanud kokku 30 700 töötajat. Aasta varem oli kindlustatud 10 900 töötajat. Seega on nüüd ligi viiel protsendil kõigist töötajatest ravikindlustus, mis hõlmab kiiret juurdepääsu eriarstiabile ja hambaravile, aga ka näiteks terviseuuringuid ja psühholoogi vastuvõttu.

Kindlustusseltside liidu juhatuse liikme Andres Piirsalu sõnul on tööandja ravikindlustus kasvanud igal aastal kaks või kolm korda pärast maksusoodustuse kehtestamist neli aastat tagasi.

„Eelmise aasta kasvu mõjutas kindlasti koroonapandeemia. Tööandjad soovivad tervishoiukriisis pakkuda oma töötajatele kiiret ligipääsu haiglaravile ja eriarstiabile. Kõige rohkem kasutatakse aga hambaravi võimalust, kuna riigi makstav hambaravihüvitis on väike,“ ütles Piirsalu.

Piirsalu hinnangul on tööandja ravikindlustuse kiire kasv toonud kaasa positiivse mõju elanikkonna tervisele. „Näiteks aktiivselt kasutatava hambaravi tulemuseks on tervem elanikkond, sest katkised hambad võivad kaasa tuua ka muid tervisemuresid. Samuti on tööandja ravikindlustus elavdanud terviseuuringute läbiviimist, millest on rahvatervisele suur kasu,“ märkis Piirsalu.

Kui 2019. aasta lõpus oli kindlustatud töötajaid 4400, siis 2020. aastal 10 900 ja eelmisel aastal 30 700. Täiendava ravikindlustuse lepingu sõlmisid 2019. aastal 157 tööandjat, 2020. aastal 276 ja mullu 900.

Seesam kindlustuse tervisekindlustuse tootejuhi Marit Raagi sõnul on vaimne tervis muutumas üha olulisemaks tervisekindlustuse pakettides. „Möödunud aastal läbiviidud uuringust selgus, et viimase aasta jooksul on koguni 64 protsenti Eesti inimestest kogenud tööstressi ja üle poole inimestest on mures suure töökoormuse pärast. Kolmandikule ei paku töö enam rahuldust, samuti on vaimse tervise hädasid,“ ütles Raag. „Kuna need probleemid väljendavad end pideva väsimustunde, negatiivse meeleseisundi ja keskendumisraskustena, siis rõhutame vaimse tervise tähtsust kindlustuskaitsete valimisel. Täna ei sõlmita enam ühtegi paketti, milles ei sisalduks psühholoogiteenuseid,“ sõnas Raag.

Lisaks Seesam kindlustusele pakuvad tööandja ravikindlustust ka BTA, ERGO, PZU ja If Kindlustus.

Eesti Kindlustusseltside Liit (EKsL) on kõiki Eestis tegutsevaid kindlustusandjaid ühendav erialaliit, mis arendab kindlustust ja kahjuennetust ning analüüsib ja avaldab kindlustusstatistikat. EKsL korraldab kindlustusvaidluste lahendamist kindlustuse lepitusorgani kaudu.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi