Virumaa ärimees Oleg Gross soovib rajada Lõuna-Viljandimaale kolm suurt toidupoodi ning esimest neist loodab ta ehitama hakata Mustlas, kirjutab Sakala. 

«Projekt on tehtud ja ootame omavalitsuselt Mustla poe ehitusluba,» sõnas aktsiaseltsi OG Elektra juht Oleg Gross. «Tahame sinna paigaldada päikesepaneelid ja õhksoojuspumbad, sellega oli vald nõus.»

Mustlas tuleb pood Konsumi vastas üle tee paiknevale tühjale platsile, mille omanik on kohalik ettevõtja Peeter Peek. Samale platsile, loodava poe naabrusse soovib Peeter Peegi andmetel tanklat rajada Olerex, kes ootab oma projektile samuti vallalt ehitusluba.

Viljandi abivallavanem Alvar Pähkel ütles Sakalale, et nimetatud ehituslubade taotlemine on üsna värske asi ning vaja on saada kooskõlastus päästeametilt ja transpordiametilt. Ta lubas, et vald annab load nii kähku, kui see on võimalik.

Olerexi juhatuse liikme Andres Linnase sõnutsi ­ootab firma ehitusloa ära ja seejärel vaatab, kas praegusel segasel ajal on mõistlik ehitama hakata. «Tegelikult on ehitamine tänapäeval lihtne, tankla püstipanek võtab kaks-kolm kuud, aga paberimajandusele kulub palju rohkem aega ja energiat. Enamik auru läheb paraku bürokraatiale,» kõneles Andres Linnas.

Oleg Gross ütles, et isegi kui Mustla poe ehitusluba kiirelt tuleb, ei ole ta kindel, kas kohe ehitama hakkab, sest aeg näib selleks olevat väga ebasobiv. «Sõja mõjul tekkinud materjalide defitsiidi tõttu on osa metallide hind varasemaga võrreldes kahe- ja kolmekordne. Kindlasti teeme ehitusfirmadele pakkumise ning vaatame, mis sealt tuleb,» lausus ta.

Gross lisas, et kui majanduses läheb seis raskeks, võivad ehitushinnad taas alla tulema hakata.

Abja-Paluoja poe detailplaneering on tegemisel. «Abjas on asjad töös ja seal ei tohiks takistusi olla,» sõnas Oleg Gross.

Karksi-Nuias ei ole Virumaa ärimehe kinnitusel veel õiget krunti leitud, ehkki talle on tehtud mitu pakkumist. Küll aga läheb poeehitus lahti Kilingi-Nõmmes, kus saadi omavalitsuselt ehitusluba kätte. Seal hakati Grossi sõnutsi asju ka kõige varem ajama.

Kõik kavandatavad poed tulevad omaniku kinnitust mööda ruumikad. Viljandis on tema kauplus Mulgi Marketis rendipinnal ja lepib umbes 800 ruutmeetriga, aga kavandatavate kaupluste suurus jääb 1200 ja 1500 ruutmeetri vahele. «Inimesele tuleb pakkuda lisaks heale hinnale võimalikult laia sortimenti, muidu läheb ta konkurendi juurde,» nentis ettevõtja.

Viljandi poel läheb tema sõnutsi hästi, sest põhiline trump tuleb ettevõtte enda seakasvatusest ja tapamajast: pakutakse värsket ja korraliku kvaliteediga liha, millega eristutakse teistest kaubakettidest.

Oleg Gross nentis, et parajasti on kaubanduses väga keerulised ajad, sest sisseostuhinnad on järsult kerkinud, samal ajal on Lidli tulek konkurentsi tihendanud. «Kõik kaubaketid võtsid enne Lidli tulekut aegsasti hirmunud hoiaku sisse ning lasid paljudel toodetel hinda alla. Praegu on kauplustel pealemaksmise periood: keegi ei julge hindu tõsta, ehkki paljudel põhitoodetel on iga uus partii, mis sisse tuleb, kallim kui müügihind,» rääkis ta. «Loomulikult ei saa selline olukord lõputult kesta. Nii kiire hinnatõus ei saa samuti pikalt jätkuda, see peab ühel hetkel peatuma ja osal kaupadel ka kuigipalju tagasi minema.»

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi