Confido avas Tallinnas Veerenni terviselinnakus eraldi keskuse, kus lisaks tervisliku olukorra üldisele hindamisele saavad Ukraina sõjapõgenikud abi ka eriarsti visiitide, vajalike ravimite ja vaktsiinide osas.

Keskus suudab päeva vastu võtta kuni 100 patsienti, esimeste päevade vastuvõtuajad broneeriti loetud tundidega.

“Epidemioloogiline olukord Ukrainas on Eestist erinev ja liiatigi on paljude sõjapõgenikel, nagu inimestel ikka, juba olemasolevad tervisemured, millega tuleb tegeleda. Tuleme siin koostööpartnerina riigile appi, et kõigi Eestisse saabujate tervisepilt kiiresti ära kaardistada,” selgitas Confido testimis- ja vaktsineerimistegevuse juht Martin Talu.

Confido vastavatud tervisekontrolli keskuses on korraga ametis kaheksa spetsialisti, kellele lisaks teostab suuremates sõjapõgenike majutuspaikades kohapealset tervisekontrolli ka Confido mobiilne meditsiinitiim. “Nõudlus on suur ja kaalume hetkel võimalusi vastuvõtuvõimekust kahekordistada,” selgitas Talu.

“Sõja eest põgenedes on inimesed pidanud maha jätma pea kogu oma maise vara. Õnneks on just tervis ikkagi inimese kõige hinnalisem vara ja selle kaitsel saame täna oma abi pakkuda,” võttis Martin Talu tervisekontrolli olulisuse lühidalt kokku.

Sõjapõgenikud saavad rohkem informatsiooni tervisekontrolli kohta selleks loodud veebilehelt medhelp.ee ja telefonilt 600 9090.

Confido gruppi kuuluvad erinevate kaubamärkide all teenuseid pakkuvad kliinikud: pere-, üld- ja eriarstiabi ja töövõime hindamist pakkuv Confido Meditsiinikeskus, kaubanduskeskustes asuvad Confido Kiirkliinikud, Confido Vaimse Tervise Keskus, Confido Sõltuvusravikeskus, Confido Heaolukeskus, töötervishoiule keskenduv Confido Töötervishoid, radioloogiateenuseid osutav Confido Radioloogiakeskus, Confido Laserravikeskus ja Confido Päevakirurgiakeskus. Lisaks kuulub Gruppi Perearsti Nõuandeliin OÜ, mis haldab tuntud perearsti nõuandetelefoni 1220. 

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi