Suurbritannia peaminister Boris Johnson kehtestab uue üleriigilise keelurežiimi koroonaviiruse epideemia ohjeldamiseks vaid viimase võimalusena.

Johnson ütles pühapäeval väljaandele Daily Telegraph antud intervjuus, et olukord ÜK-s on paranemas ning viiruse ohjeldamine on üha edukam. Peaminister ütles, et loodab ÜK naasmist normaalsuse juurde jõuludeks.

Suurbritannias on registreeritud suurim koroonaviiruse haiguse COVID-19 surmajuhtumite arv Euroopas.

ÜK-s on alles viimastel nädalatel hakatud leevendama viiruse tõttu kehtestatud piirangute korda ning peaministri sõnul tahab ta iga hinna eest vältida uut üleriigilist režiimi.

“Ma ei saa loobuda sellest vahendist rohkem, kui ma saan loobuda tuumaheidutusest,” ütles ta ajalehele intervjuus, mis tehti ühe aasta möödumise puhul Johnsoni asumisest ÜK valitsusjuhiks.

“Kuid see on nagu tuumaheidutus. Ma kindlasti ei taha seda kasutada. Ning ma ei arva, et me satume sellisesse olukorda enam.”

Tervishoiuametnikud tulevad üha paremini toime haiguse tuvastamisel ja selle kohalikul tasandil isoleerimisel, ütles Johnson.

Briti peaminister teatas reedel olemasolevatest piirangutest loobumise ajakavast Inglismaal. Sealjuures loobutakse juhistest töötada kodust ning samuti avatakse spordiväljakud ja teatrid.

Valitsuse praeguste juhiste järgi peaksid töötajad tegema tööd kodust, kui see vähegi võimalik on, kuid uued ettepanekud võimaldavad tööandjatele rohkem omavoli personali töökohta tagasitoomisel.

Reedel ütles ka ÜK kriisiolukorra meditsiinijuht Chris Whitty, et sotsiaalne distantseerumine peab riigis kestma veel pikka aega. Valitsuse juhtiv teadusnõunik Patrick Vallance peab nakkuste teise laine tõenäosust “kõrgeks”.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi