Sotsiaalminister Tanel Kiik ütles laupäevasel pressikonverentsil vaktsineerimise ettevalmistustest rääkides, et riik plaanib suurema osa meditsiinitöötajate vaktsineerimise esimese ringiga jaanuari lõpuks ühele poole saada.

“Oleme jõudnud viimaks päevani – mida paljud ootasid alates kevadest –, kus saame alustada elanikele, esimeses järjekorras tervishoiutöötajatele, riskirühmadele vaktsineerimise võimaldamist, mis annab võimaluse järk-järgult, samm-sammult sellest raskest kriisist väljuda,” ütles Kiik pressikonverentsil. “Loomulikult esimesed tarned pole nii suured ja ei ole võimalik alustada nii laialt vaktsineerimisega, et saaksime selle kriisi kohe lõppenuks lugeda. Ehk meil tuleb praegu hoida kinni kõigist ettevaatusabinõudest, kõigist kehtivatest reeglitest.” 

“Pfizer/Biontechiga (sõlmitud) kokkulepe annab Eestile võimaluse pakkuda igal nädalal enam kui 4000 inimesele vaktsineerimise võimalust. Igaüks neist annab sellega võimaluse haiguse leviku pidurdamiseks, enda kaitseks,” selgitas Kiik.

Kõik järgmised lepingud teiste vaktsiinitootjatega annavad Kiige kinnitusel võimaluse seda inimhulka laiendada. 

“Kõige olulisem on tervishoiuvaldkonna kaitsmine, loomulikult ka hooldekodude elanike-töötajate kaitsmine – need riskirühmad, kes on kõige suuremas kokkupuutes Covid-19 patsientidega, kõige suuremas nakkusriskis ja kelle igapäevane töölolemine, toimimine on olnud algusest peale selle kriisi ületamisel prioriteetne,” märkis Kiik ja lisas, et esimesed vaktsineerimised toimuvad viies haiglas ja kahes perearstikeskuses.

“Matemaatika näitab seda, et jõuame sellise tarnete graafikuga jaanuari lõpuks suuremale osale Eesti tervishoiutöötajatest igal juhul esimese vaktsineerimise doosi võimaldatud. Ja siis tuleb kolme nädala möödudes, kuu möödudes teha teine, korduvvaktsineerimine,” rääkis Kiik.

Ta rõhutas, et üks kuur on kaks doosi ja seda tuleb käsitleda ühe tervikuna ning vältida riske, mida pole hiljem võimalik maandada. 

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi