Reformierakonna ja Sotsiaaldemokraatliku Erakonna (SDE) riigikogu fraktsioonid ei esitanud kolmapäevaseks riigikogu infotunniks peaminister Jüri Ratasele ühtegi küsimust, vahendab BNS.

Sotsiaaldemokraatide esimees Indrek Saar ütles ERR-ile, et sotsid leppisid Reformierakonna fraktsiooniga kokku, et peaministrile küsimusi ei esita.

“Me oleme talle korduvalt küsimusi esitades näinud, et sisuliselt ta seda valitsust ei juhi. Eks me siis esitame küsimusi nendele, kes juhivad,” lausus Saar.

“Teiseks on Ratas hakanud kasutama sellist patroniseerivat stiili, mis ei ole täiskasvanute omavahelises suhtlemises kohane,” lisas Saar.

Jüri Ratase eelmise valitsuse ajal, möödunud aasta novembrikuus, kuulutas talle opositsioon samuti boikoti. Siis tegid seda koos Reformierakond, Vabaerakond ja EKRE.

“Peaminister ei saa käituda niimoodi, peaminister ei saa võtta sellist hoiakut, et ta mõnitab rahvasaadikuid, ta mõnitab fraktsioone ja teisi erakondi. See on vastuvõetamatu,” ütles EKRE esimees Mart Helme siis.

Ratasele on kolmapäevases infotunnis esitatud vaid üks, Keskerakonna fraktsiooni juhi Kersti Sarapuu küsimus maksudogmade kohta.

Endine pikaaegne riigikogu liige ja spiiker Eiki Nestor kirjutas Facebookis, et seni on riigikogus infotunni osas valitsenud arusaam, et eelis küsimuse esitamiseks peab olema valitsusliitu mitte kuuluval saadikul.

“Miks? Kahel põhjusel. Praktiline – koalitsioonisaadikul on sadu muid võimalusi küsida. Poliitiline- rahva poolt valitud saadiku küsimus ministrile ei tohi olla palagan, kus ministri mõttekaaslane esitab küsimuse ja minister annab vastuse, mida küsija ette juba teab. Eesmärgiga erakonna poliitilist agendat propageerida,” kirjutas Nestor.

Riigikogu pressiosakonnast selgitati ERR-ile, et küsimuste järjekorra otsustab riigikogu juhatus ning seni on tavaks olnud, et peaminister võiks vastata esimesena, sel korral lihtsalt rohkem küsimusi ei esitatud.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi