Kuna eriolukord häirib noortekoondiste tavapärast tööd, kasutatakse erinevaid meetodeid, kuidas mängijate treeningprotsessi koordineerida ja nende käekäigul silma peal hoida, teatas jalgpalliliit (EJL).

“Vaatamata ebatavalisele olukorrale soovime koondistes tavapäraseid protsesse jätkata. Treenerid on omavahel ülesanded ära jaganud ning mängijate ja klubidega suheldakse aktiivselt. Koondislastele on vastavalt vajadusele koostatud treeningkavad, nende tegemistel hoitakse silma peal ja antakse ka individuaalset tagasisidet,” ütles jalgpalliliidu tehniline direktor Janno Kivisild pressiteate vahendusel. “Siinkohal tuleb kiita klubisid, kes on suure töö ära teinud ja mängijaid hästi instrueerinud. Me jagame omakorda juhtnööre ning üritame klubidega suheldes leida parimat varianti mängijate jaoks.”

Tüdrukute U15-koondise peatreener Kätlin Hein sõnas, et mängijatele anti esialgu aega, et uue elurütmiga harjuda, kuid nüüd käib aktiivne töö koondislastega suhtlemisel ja informatsiooni jagamisel.

“Me ei tahtnud esimestel nädalatel mängijaid infoga üle koormata, sest neil oli vaja ka uue koolikorraldusega kohaneda. Nüüdseks oleme omalt poolt lisaks juhistele treenimiseks saatnud ka lisaülesandeid. Tagasiside saamiseks koostasime küsitluse, kus uurisime, milliste kavade järgi ja kui intensiivselt hetkel trenni tehakse. Väga suures osas on klubide poolt treeningplaanid koostatud, nii et meie fookuses on mängijatele midagi veel lisaks pakkuda,” selgitas Hein ja lisas, et mängijate motiveerimine on esmatähtis. “Rõhutame neile seda, et enese distsiplineerimine praegu annab eelise tulevikus ja aitab olukorra normaliseerudes kergemini treeningrütmi naasta.”

“Võtmekohaks on suhtlus jalgpalliliidu ja klubide vahel ning üksteise plaanidega arvestamine,” rõhutas Kivisild omakorda kommunikatsiooni olulisust. “EJL-i tehnilise osakonna ja klubide vaheline koostöö on praegusel hetkel tähtis, sest meie ühine eesmärk on, et mängijad tuleksid sellest olukorrast välja tugevate ja treenitutena.”

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi