Kasahstanis Nur-Sultanis jätkuvatel maadluse maailmameistrivõistlustel kindlustas poolfinaali pääsenud Epp Mäe naiste raskekaalus (-76 kg) olümpiapileti ja maadleb neljapäeval pronksmedali eest, vahendas BNS.

Poolfinaalis oli eestlanna vastaseks kahekordne MM-pronks, jaapanlanna Hiroe Suzuki, kes näitas taktikaliselt head maadlust ning võitis matši kindlalt 7:0

Avaringis läks Mäe vastamisi 32-aastase venelanna Jekaterina Bukinaga, kes võitis Rio olümpiamängudel pronksmedali. MM-idelt kuulub venelannale üks hõbe ja üks pronks, nagu ka Euroopa meistrivõistlustelt.

Mäe jäi esimese perioodi järel 1:2, kaotusseisu, aga alustas teist aktiivselt ja teenis kiirelt neli punkti. Bukina läks taas ette, aga Mäe viigistas 15 sekundit enne matši lõppu seisu 6:6-le ning kõrgema väärtusega punkt kindlustas talle edasipääsu.

Kaheksandikfinaalis oli Mäe vastaseks Colombia maadleja Andrea Carolina Olaya Gutierrez. Eestlanna alustas tugevalt, läks juba esimese kolme minuti järel 7:0 juhtima ja võitis matši lõpuks 11:0.

Veerandfinaal Rio olümpiavõitja, kanadalanna Erica Elizabeth Wiebe vastu kujunes dramaatiliseks. Kaotusseisus olnud Mäe suutis vaid sekund enne matši lõppu sooritada heite ning võitis kohtumise 4:3.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi