Korvpalliliigas NBA said läinud öösel jätku Los Angeles Lakersi ja Boston Celticsi head hooaja algused, kui võidulisa teeniti vastavalt Golden State Warriorsi ja Washington Wizardsi arvelt, vahendas BNS.

Lakers, kel katkes nädalavahetusel tiitlikaitsja Toronto vastu seitsmemänguline võiduseeria, alistas täna kodupubliku ees eelmise hooaja play-off’ide teise finalisti, Golden State Warriorsi, ülikindlalt 120:94.

Ilma enda selle hooaja parima punktitooja Anthony Daviseta mänginud Lakers võitis avaveerandi 12 punktiga ja ka poolajale mindi sama suures eduseisus. Pärast vaheaega suurendasid võõrustajad edu juba 16 silmale ja kokkuvõttes võeti veenev 26-punktiline võit.

Lakersi parimaks punktitoojaks oli kaksikduubliga hakkama saanud LeBron James, kes viskas 23 silma ja jagas 12 korvisöötu. Kyle Kuzma kontole kirjutati 22 punkti, JaVale McGee panustas võitu 18 punktiga. Warriorsi eest viskas D’Angelo Russell meeskonna parimana 21 punkti.

Idakonverentsis noppis Boston Celtics juba enda üheksanda järjestikuse võidu, kui koduses suureskoorilises kohtumises oldi Washington Wizardsist üle 140:133.

Tasavägise kohtumise avaveerand lõppes viigiliselt, kuid poolajaks saavutas Boston napi kahepunktilise edu. Kolmandal veerandil oldi Washingtoni meeskonnast üle nelja silmaga ja kokkuvõttes alistati külalised seitsme silmaga.

Bostoni resultatiivseim mängija oli 25 punkti toonud Kemba Walker, Jaylen Brown lisas 22 silma. Kaotajate parim oli koguni 44 punkti visanud Bradley Beal.

Idakonverentsis jätkab liidrina kümnest mängust üheksa võitnud Boston, kellele järgnevad Toronto (8-3) ja Milwaukee (7-3). Läänekonverentsis on esikohal Lakers (9-2), järgnevad Houston (8-3) ja Utah (8-3).