Eesti Energia taastuvenergiafirma Enefit Green on tootnud tänavu esimese kaheksa kuuga 876 gigavatt-tundi taastuvelektrit, mida on 18 protsenti rohkem kui samal perioodil aasta tagasi.

Kui mullu augustis tootis ettevõte 53,5 gigavatt-tundi elektrit, siis tänavu augustis oli seda juba 55 gigavatt-tundi. Niisugusest kogusest jaguks aastaks ajaks umbes 18 000 keskmise tarbimisega majapidamise elektrivajaduse katmiseks. Enefit Greeni juhatuse esimehe Aavo Kärmase sõnul oli augustis keskmine tuulekiirus ettevõtte tuuleparkides üks aasta madalamaid.

“See oli oodatav ja saime seetõttu kavandada oma tuuleparkides hoopis plaanilisi hooldustöid, mida tuulisematel kuudel on keerulisem ette võtta. Tegutseme järjepidevalt selle nimel, et Enefit Greeni tuuleparkide töökindlus püsiks jätkuvalt kõrgel,” ütles Kärmas.

Augusti 55-gigavatt-tunnises toodangutulemuses sisalduvad Eesti ja Leedu tuuleparkide, Eestis ja Poolas asuvate päikeseparkide, Iru, Paide, Valka ja Broceni koostootmisjaamade, Keila-Joa hüdroelektrijaama ning Ruhnu taastuvenergialahenduse toodangumahud.

Kuna parasjagu pole veel küttehooaeg, siis ulatus Enefit Greeni soojatoodang Iru, Paide ja Valka koostootmisjaamadest augustikuus 10 gigavatt-tunnini. Taastuvenergia toodangu suurenemine aitab kaasa Eesti Energia kontserni strateegilisele eesmärgile toota 2024. aastal 43 protsenti elektrist ja soojusest taastuvatest allikatest.

Enefit Green on Eesti Energia kontserni kuuluv taastuvenergia ettevõte, millele kuuluvad neljal turul – Eestis, Lätis, Leedus ja Poolas – kokku 20 tuuleparki, neli koostootmisjaama, 36 päikeseelektrijaama, pelletitehas ja hüdroelektrijaam.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi