Rahanduskomisjoni liige ja endine rahandusminister Aivar Sõerd kritiseerib groteskset olukorda, kus erasektori koondamiste ja palgakärbete taustal suudavad ministeeriumid jätkuvalt isegi preemiaid maksta.

“Jaak Madisonilt õige tähelepanek, kui ministeeriumides toimuvat premeerimist ja rahaga laiutamist kritiseerib. Valitsuse koostatud lisaeelarve ei sisalda mitte mingisuguseid kulude kokkuhoiumeetmeid,” kirjutab Sõerd sotsiaalmeedias. “Tänu sellele on ministeeriumidel piisavalt raha, et rikkalikult preemiaid maksta, samal ajal kui erasektoris on ulatuslikud palgakärped.”

“Riigieelarve on läbipaistmatu,” kritiseerib Sõerd. “Meenutagem, et eelmise, 2019. aasta riigieelarve vastuvõtmisel räägiti, et palgatõusuks anti lisaraha 2,5 protsenti. Nüüd on teada 2019. aastal tõusid tegelikult palgakulud avalikus sektoris ligi 10 protsenti.”

“Ka 2020. aasta riigieelarves on piisavalt võimalusi palgatõusudeks ja preemiate maksmiseks. Lisaeelarves kulude kärpeid paraku pole,” nendib Sõerd. “Lisaeelarve maht on üle 2,5 miljardi euro, aga seletuskirjast õnnestus leida vaid ühe kärpekoha. See on haridusministeeriumi real summas 6 miljonit eurot. Rahanduskomisjonis küsisin igaks juhuks üle, et mida see kärbe sisaldab. Vastus oli, et see on seletuskirja sattunud trükiviga!”

Sõerd viitas enda postituse alguses europarlamendi saadiku Jaak Madisoni reedesele kriitikale politsei- ja piirivalveameti peadirektorile Elmar Vaherile määratud preemia osas. 

“Ei midagi isiklikku, kuid majanduskriisi sisenedes ei peaks preemiaid määrama. Kui siis ehk koroonaviirusega võitluse lõpus, kui sisejulgeolek on tugevalt hakkama saanud,” kirjutas Madison.

Eurosaadik lisas postitusele 31. märtsil Mart Helme poolt allkirjastatud käskkirja, millega määratakse Vaherile ühekordse preemiana 2400 eurot heade tulemuste eest siseturvalisuse tagamisel.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi