Rimi kutsub tagasi kõik värsked salatid, kuna eelmisel nädalal võetud rutiinsetest proovidest külmköögi salatiosakonna puhastamata töölaualt leiti Listeria monocytogenese bakter.

Kordustesti vastused tööpindadelt võetud proovide kohta tulevad esmaspäeval. Välistatud pole ka see, et kordustestid on puhtad. Ettevaatusabinõuna kutsub Rimi siiski tagasi kõik värsked salatid, teatas ettevõte.

“Tegemist oli tööpinnaga, mis puutus kokku salati valmistamiseks kasutatavate materjalidega,” ütles Rimi kvaliteedijuht Algis Murumaa. “Oleme kahtlusalused toorained samuti saatnud testimisele – need vastused saabuvad järgmise nädala jooksul. Leiust on teavitatud nii hankijaid kui ka veterinaar- ja toiduametit. Nemad on omakorda asunud antud tooteid ja toorainet uurima.”

Murumaa sõnul ei ole veel teada, kas listeeriat on konkreetsetes toiduainetes üle piirnormi või kas seda üldse seal on. “Seetõttu otsustasime tagasi kutsuda kõik Rimi köögi värsked salatid, mis antud tööpinna või võimalike nakatunud toorainetega kokku puutusid. Tuletan meelde, et ohutus koguses pole listeeria tervisele kahjulik ning korralikult kuumtöödeldud toodetes seda ei esine,” lisas ta. 

Rimi alustab reedel keskköögis põhjalikku suurpuhastust, mis kestab laupäeva õhtuni. Mitte ühtegi värsket salatit Rimi köögist enne ei väljastata, kui on tulnud kinnitus, et nii tööpinnad kui tooraine on puhtad. Samuti võttis Rimi kasutusele kiirtestiseadme, millega saab tööpindadelt võetud proove analüüsida ning mis annab vastuse 24 tunni jooksul.

“Teeme tihedalt koostööd VTA-ga ning nende ametnikud on meil abiks ka antud juhtumi puhul. Võtame olukorda täie tõsidusega ning tarvitusele kõik abinõud, et taolisi juhtumeid edaspidi ennetada. VTA küll ei andnud meile korraldust tooted tagasi kutsuda, kuid ettevaatusabinõuna teeme seda siiski,” rääkis Murumaa.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi