Tallinna Kaubamaja Gruppi kuuluv Selver AS sõlmis esmaspäeval lepingu, millega saab ettevõttest Comarketi ja Delice’i jaekaubanduskette haldava ABC Supermarkets AS-i ainuomanik. 

ABC Supermarketsi ketti kuuluvad 16 Comarketi kauplust, kaks Delice’i toidupoodi ja Solarise toidukauplus. Tehing ei hõlma ABC Grupi omanduses olevaid teisi ettevõtteid ja selle jõustumiseks on vajalik konkurentsiameti kinnitus, teatas ettevõte. 

“Tegemist on Tallinna Kaubamaja Grupi ühe pikaajalise strateegilise eesmärgi, laiendada tegevust supermarketite valdkonnas, täitumisega. Oleme läbi aastate Selveri kauplusevõrku ja turuosa orgaaniliselt kasvatanud, otsides samal ajal aktiivselt võimalust kiiremaks arenguhüppeks,” kommenteeris Tallinna Kaubamaja Grupp AS-i juhatuse esimees Raul Puusepp pressiteates. 

ABC Grupi AS-i nõukogu esimehe Mart Vips selgitas pressiteates, et Eesti väiksuse juures on toidukaubandusettevõttel vaja piisavat jõudu, et tagada kliendile head kaubavalikut mõistliku hinnaga. “Huvi meie kaubandusketi vastu on viimastel aastatel olnud arvestatav, kuid rahuldava tulemuseni nii tulevase omaniku kui ka tingimuste osas jõudsime alles nüüd Selveriga,” lisas Vips. 

Tehinguga saab Selver juurde 16 Comarketi kauplust Harju-, Pärnu- ja Tartumaal, kaks Delice’i toidupoodi Viimsis ja Pärnus ning Solarise keskuse toidupoe. Pärast tehingu kinnitamist konkurentsiameti poolt kuulub Selverile kokku 72 kauplust senise 53 asemel.

ABC Supermarketsi juhina jätkab Andrus Põld ning ABC Supermarketsi kauplused jätkavad esialgu tööd oma nime ja kaubamärgi all Selveri tütarettevõttena.

ABC Supermarkets asutati 2002. aastal, mil ettevõte ostis 10 SPAR-i kaubamärgi all tegutsenud kauplust. 2003. aastal alustati kaupluste viimist Comarketi kaubamärgi alla. 2009. aastal avatud Solarise keskuse toidupoe eeskujust kasvas välja ABC Supermarketsi toidupoodide uus kaubamärk Delice.

Koos Delice’i poodidega kuulub ketti 19 kauplust 12 300 ruutmeetri müügipinnaga. ABC Supermarkets annab tööd ligikaudu 400 töötajale. 2018. aasta müügitulu oli 57,4 miljonit eurot.

ABC Supermarkets AS-i ainuaktsionär ABC Grupi AS keskendub edaspidi autode müügile ja hooldusele ning toidu- ja tarbekaupade hulgimüügile.

Tallinna Kaubamaja Grupp AS-i tütarettevõte Selver AS on Eestis tegutsev super- ja hüpermarketite kett, mis kaupleb peamiselt toidu- ja esmatarbekaupadega.

Selveri ketti kuulub 53 kauplust, millel on 101 000 ruutmeetrine müügipind ja e-pood. Selver annab tööd ligikaudu 3000 inimesele. 2019. aasta müügitulu oli 469,4 miljonit eurot.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi