Selveri tütarfirma Kulinaaria OÜ avastas Oskari Lihatööstuse tooraines listeeriabakteri ning lõpetas päevapealt lihatööstusega koostöö, tegemist ei ole jaekaubanduses müüdava tootega, vaid hulgitootega, mis on suunatud toidutööstusesse, vahendab BNS.

Kulinaaria OÜ ütles, et listeeriabakter avastati ahjufilee singist juhusliku kontrolli käigus. Nimelt teeb valmistoitude tegija igapäevaselt oma toodetele laboratoorseid analüüse, mille käigus kontrollitakse tooteid erinevatest tootegruppidest. Samuti analüüsitakse pisteliselt toorainet. 

“Juhusliku valimi alusel viidi laborisse originaalpakendis Oskari Lihatööstuse ahjufilee, milles labor tuvastas Listeria monocytogenesé,” ütles Selveri kommunikatsioonijuht Rivo Veski. Ta lisas, et tootmisesse tooraine ei jõudnud, vaid see tagastati tootjale. “Pärast seda leidu ei kasuta Kulinaaria OÜ oma toodete valmistamisel Oskari Lihatööstuse tooteid. Tarnijate usaldusväärsuse kontrollimiseks teostame ka nende tootmistes või ladudes kohapealseid auditeerimisi,” lisas Veski.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi