Tuulikufirma Eleon juhatuse liige Oleg Sõnajalg teatas neljapäeval, et on otsustanud kogu ettevõtte arendustegevuse Eestist ära viia, vahendab BNS.

“Oleme viimasel aastal kogu oma energia sellele pühendanud. Kui oleme suutnud leiutada ja turule tuua nii innovaatilise ja suure konkurentsieelisega toote, siis suudame sellele tehnoloogiale leida maailmas ka sobiva majanduskeskkonna, kus sellest saaks välja kasvada tuuleenergeetika Tesla,” ütles Sõnajalg Meie Maale.

Sõnajala sõnul ei kompenseeri digiriik ega ettevõtete tulumaksu puudumine ametnike pahatahtlikkust ning Eesti keskkond ei ole sobilik oma Nokia tekkeks.

“Riigiametnikud on võtnud seisukoha, et ettevõtjatega läbirääkimisi ei peeta,” ütles ta. “Aga Aidu tuulepargi ehitame valmis igal juhul, maksu mis maksab! Tootsi tuulepargi maa oksjon andis selge indikatsiooni, mis on ühe tuulepargi väärtus ning millised jõud tegelikult protsesse juhivad. Ei maksa olla naiivne ja arvata, et takistused on tekkinud kõigest mõne ametniku kiusakast käitumisest.”

Teisipäeval toimunud riigimetsa majandamise keskuse (RMK) korraldatud avalikul suulisel enampakkumisel ostis Tootsi tuulepargi maa ära Eesti Energia hinnaga 51,5 miljonit eurot. Saaremaa tuuleenergeetika arendajate, vendade Andres ja Oleg Sõnajala ettevõtted enampakkumisel ei osalenud.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi