Riigilt Patarei merekindluse ostnud Urmas Sõõrumaa kavatseb ehitisse rajada kaasaegse linnakeskuse korterite, kaupluste, kohvikute ja büroopindadega, investeeringuks arvestab Sõõrumaa 100 miljoni euro ringis ning ta ei välista lisainvestorite kaasamist, vahendab BNS.

Sõõrumaale kuuluv U.S.Invest lõi eraldi ettevõtte Nikolai Esimene OÜ, mis oli ainus Riigi Kinnisvara AS-i korraldatud merekindluse enampakkumisel osaleja. Alghind oli 4,5 miljonit eurot. Sõõrumaa täpset müügihinda ei avalda, kuid tunnistas, et see oli pisut kõrgem.

“Kindlasti saab sinna ehitada kortereid. Võimalik on ehitada sinna ka hotellinurgake, kohvikuid ja söögikohti, bürooruume. 40 000 ruutmeetrist jätkub täitsa palju, et kõik saaks ennast mõnusalt tunda, et tegevust oleks nii päeval, õhtul ja öösel,” ütles Sõõrumaa ERR-ile. 

Müügilepingu kohaselt tuleb kõik valmis ehitada kuue aastaga. “Keerukaks teeb ehitamise muidugi muinsuskaitselisus ja võib tekkida mõistmatuid ajaviivitusi, aga oleme varem muinsuskaitsega hakkama saanud, ka Rotermanni kvartali arendamisel, aga küllap saame ka seal hakkama. Meie enda huvides on see, et merekindlus taastatakse võimalikult autentsel kujul ja muud hooned peaks sobima ansamblisse,” rääkis Sõõrumaa.

Enampakkumise alghind oli 4,5 miljonit eurot. Müügis oli kolm merekindluse kinnistut: Kalaranna 28, Kalaranna 30 ja Vesilennuki 4.

Müümise eesmärk on leida Patarei merekindluse alale ostja, kes on valmis ja võimeline korrastama merekindluse kui olulise mälestise ning arendama ala välja Tallinna linnale ja Kalamajale olulise piirkonna ja tervikkeskkonna.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi