Tallink Grupp teavitas kolmapäeval töötukassat, et alustas 130 töökoha koondamist ettevõttele kuuluvates hotellides ja on teavitanud töötajaid koondamisplaanidest. 

Koondamiste tõttu kaob TLG Hotellides 130 töökoha ringis Eestis ja Lätis. Lisaks hindas grupi juhtkond ülejäänud kaldapersonalivajadusi järgneva poole aasta kuni aasta perspektiivis ning üksikute ametikohtade koondamist on oodata ka teistes grupi ettevõtetes ja osakondades, teatas Tallink. 

Tallinki hotellidest on praeguseks piiratud ulatuses avatud vaid Tallink Express hotell ning ettevõtte juhtide hinnangul võtab majutussektori taastumine pärast kriisi vähemalt aasta või poolteist, seega on ka hotellide ressursivajadused sel perioodil kindlasti senisest väiksemad. 

“Oleme täna olukorras, kus pidime väga kiiresti ning samal ajal väga konstruktiivselt ja ettenägelikult hindama oma järgmise 6 kuu kuni aasta ressursivajadusi, teadmata hetkel täpselt, mida järgmised kuus kuud kuni aasta meile tegelikkuses toovad,” ütles Tallink Grupi juhatuse esimees Paavo Nõgene pressiteates. 

“Tänase seisuga oleme me kogu Tallink Grupi ulatuses otsustanud vähendada töökohti valdkondades, kus meie tegevus on märgatavalt aeglustunud või tänasel hetkel täielikult peatunud. Osad koondatavatest ametikohtadest on hetkel vakantsed ning need jätame praegu täitmata, seega tegelik tänaste töötajate arvu vähenemine ei ole ulatuslik,” lisas Nõgene. 

Nõgene märkis, et lootis kasutada valitsuse meetmeid töökohad säilitada. “Oleme seda teinud enamuse töökohtade osas ning koondamised ei puuduta hetkel Tallinki suurimat töötajate segmenti – meretöölisi. Peame aga vaatama kaugemale ette ning kuna turu taastumine võtab aega kaua, ei ole meil täna võimalik jätkata sama koosseisuga nagu enne kriisi.”

“Omalt poolt teeme kõik ka selleks, et neile töötajatele, kelle töökohad kaovad, pakkuda võimalusi ettevõtte teistes tütarettevõtetes ja vabadel ametikohtadel,” sõnas Nõgene. 

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi