AS Tallink Grupp ja SA Kredex allkirjastasid esmaspäeval käibekapitali laenulepingu, mille limiidi ulatus on 100 miljonit eurot.

Laen on lubatud kasutusse võtta 10-40 miljoni euro suuruste osade kaupa. Kolmeaastase tähtajaga laenu intressimäär on 12 kuu Euribor pluss 2 protsenti, teatas Tallink. Laenu tagatiseks on hüpoteegid viiele laevale olemasolevate kreeditoride taga olevale järjekohtadele.

Laenuleping jõustub pärast tagatislepingute sõlmimist. Lisaks Kredexiga sõlmitud laenulepingule, jõustusid üle-eelmisel reedel ka Tallink Grupi ning kontserni partnerpankade vahel sõlmitud kokkulepped ettevõttele maksepuhkuse andmiseks juba varasemalt olemasolevate laenude põhiosamaksetest 2020. aastaks 61 miljoni euro ulatuses.

Laenude maksetähtajad ning intressimäärad kokkuleppe kohaselt ei muutu. Kokkulepe suurendab Tallinki teatel kontserni likviidsust märkimisväärselt ning tagab ettevõttele piisava käibekapitali tänastes keerulistes tingimustes. 

“Laenulepingu sõlmimine Kredexiga ning maksepuhkuse kokkulepped ettevõtte kreeditoridega loovad Tallink Grupile head eeldused koroonaviirusest tingitud majanduskriisis tegevuse jätkamiseks ning meie põhitegevuse taastamiseks sel aastal,” kommenteeris Tallink Grupi juhatuse esimees Paavo Nõgene pressiteates. 

“Lisaks tänastele kokkulepetele, tegeleb Tallink jätkuvalt ka täiendavate võimaluste otsimisega, millest tänaseks on realiseerunud arvelduskrediidi limiidi suurendamine Danske pangaga,” lisas Nõgene. 

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi