Lõppenud nädalal võttis töötukassa töötuna arvele 1766 inimest, mis on eelneva nädalga võrreldes 3-protsendine kasv; pühapäevase seisuga oli töötuid 47 889.

Seejuures kasvas registreeritud töötute arv möödunud nädalal aeglasemalt kui varasematel eriolukorra nädalatel ning vähenesid ka teated kollektiivsetest koondamistest, teatas töötukassa. Kui mõõdunud nädalal oli uusi töötuid 1766, siis nädal varem oli uusi registreerituid 2501. 

Ka varasematel nädalatel pole uute registreeritud töötute arv töötukassa andmeil jäänud alla 2000. Eelmisel nädalal lisandunud uutest registreeritud töötutest 30 protsenti olid oma viimaselt töökohalt koondatud. Koondatute osakaal on võrreldes üle-eelmise nädalaga samal tasemel.

Registreeritud töötuse määr on pühapäevase seisuga 7,4 protsenti. Töötute arv on kuuga kasvanud 20 protsenti. Alates eriolukorra väljakuulutamisest on registreeritud töötute arv suurenenud 11 178 inimese võrra.  

Registreeritud töötuse määr oli 26. aprilli seisuga kõrgeim Ida-Virumaal – 12,9 protsenti – ja madalaim Hiiumaal, kus näitaja oli 4,4 protsenti. Alates eriolukorra väljakuulutamisest on registreeritud töötus kasvanud kõigis maakondades. 

Eelmisel nädalal esitas kollektiivse koondamisteate kolm asutust, kelle poolt esialgselt esitatud informatsiooni alusel kavandatakse koondada 84 töötajat. Nädal varem esitas koondamisteate  viis asutust, kes kavandavad kokku 153 töökoha koondamist. 

Töötasu hüvitise avalduse esitas möödunud nädalal 529 asutust, kes taotlesid töötasu hüvitamist kokku 1468 inimesele. Kokku on kolme nädala jooksul avalduse esitanud 6158 asutust, kes on taotlenud hüvitist 32 209 inimesele. Töötasu hüvitiste kogukulu on tänaseks 26 047 650 eurot. 

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi