Kredex võtab väikeelamute rekonstrueerimistoetuse taotlusi vastu 19. oktoobrini, toetusvooru maht on üle 3,3 miljoni euro.

Kredexi teatel kasvas huvi toetuse vastu septembris ja oktoobris järsult. Alates juuni algusest, mil toetuseks eraldati lisavahendid, kuni oktoobri keskpaigani on Kredexile esitatud kokku 356 väikeelamute rekonstrueerimistoetuse taotlust kogusummas 3,46 miljonit eurot. Kõige enam taotlusi on laekunud Harjumaalt, Pärnumaalt ja Lääne-Virumaalt, teatas Kredex.

Kokku on väikeelamute, sealhulgas ridaelamute, suvilate ja aiamajade rekonstrueerimistoetuse tänavune maht rekordiliselt enam kui 3,3 miljonit eurot, millest 2 miljonit eurot eraldas valitsus tänavuse lisaeelarvega.

Olulisemaks muudatuseks sel aastal olid kasvanud toetusprotsendid. Olenevalt piirkonnast oli sel aastal võimalik hoone tervikliku rekonstrueerimise puhul saada toetust kuni 50 protsenti või maksimaalselt 50 000 eurot väikeelamu kohta.

Muudel juhtudel oli toetusmäär 30 protsenti ja suurim toetussumma 20 000 eurot. Samuti oli tänavu nõudeks tellida tööd teenusepakkujalt või ehitusettevõttelt. Varasemalt said toetust vaid need väikeelamud, mis olid kasutusse võetud enne 1993. aastat, uueks piiriks seati aasta 2000.

Alates 2016. aasta novembrist on Kredexile esitatud rohkem kui 1200 väikeelamute energiatõhususe suurendamise taotlust summas 8 miljonit eurot. Toetust on eraldatud 825 elamu rekonstrueerimiseks summas 5,4 miljonit eurot.

Kredexile esitatud taotlusi menetletakse nende laekumise järjekorras ning taotlejaid teavitatakse otsusest otse.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi