Lääne-Virumaa ärimees Oleg Gross on otsustanud uued toidupoed püsti panna AbjaPaluojale, Karksi-Nuia, Mustlasse ja Kilingi-Nõmme. 

«Mul seda plaani nii vara avalikustada ei olnud, aga kui info on välja tilkunud, siis pean vastama,» sõnas ta Sakala pärimisele rajatavate poodide kohta. Mustlas käed löödud Aktsiaseltsi OG Elektra juhi Oleg Grossi sõnutsi on poe rajamiseks soetatud kahe hektari suurune krunt Abja-Paluoja ringtee ja koolimaja vahelisele alale, Mustlas on plaanis pood teha Konsumi vastas üle tee tühjale platsile, mille omanikuga on kokkulepe olemas, ning Karksi-Nuias valitakse veel paari krundi vahel.

Gross rääkis, et tõenäoliselt läheb Abjas ehituseks kõige hiljem, sest enne tuleb teha detailplaneering, mis näiteks Mustlas on juba olemas.

«Meil on valmisolek nelja poodi kas või kohe korraga ehitama hakata, aga kõik sõltub sellest, kui kiiresti dokumentatsioon korda saab. Arvan, et tänavu saame esimeste ehitamisega algust teha, tõenäoliselt stardime Mustlas,» kõneles ettevõtja.

Oleg Gross märkis, et nendes piirkondades on seni olnud monopoli seisuses Coop, kellele tema poed hakkavad soodsate hindadega konkurentsi pakkuma. «Vaba konkurents on Eestis mujal igal pool, aeg on see ka lõuna pool tekitada. Maal on praegu toidukorv kallim kui suurlinnades,» rääkis ta.

Kõik poed tuleksid Grossi sõnutsi ruumikad. Viljandis on tema kauplus Mulgi Marketis rendipinnal ja lepib umbes 800 ruutmeetriga, aga kavandatavate kaupluste suurus jääb 1200 ja 1500 ruutmeetri vahele. «Inimesele tuleb pakkuda lisaks heale hinnale võimalikult laia sortimenti, muidu läheb ta konkurendi juurde,» ütles ettevõtja. «Viljandi poel läheb väga hästi, meie põhiline trump tuleb meie enda 20 000-pealisest seakasvatusest ja tapamajast. Pakume värsket ja korraliku kvaliteediga liha, sellega eristume teistest kaubakettidest. Viljandis on meil omatoodangu müügi osakaal väga suur.» 

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi