Valitsus kiitis neljapäevasel istungil heaks perioodi 2014–2020 transpordi infrastruktuuri arendamise investeeringute kava muudatuse, millega Eesti Raudtee saab 10,6 miljonit eurot Ülemistel asuva raudtee sorteerimisjaama likvideerimiseks ning Tapa sorteerimisjaama rekonstrueerimiseks.

Transpordi infrastruktuuri arendamise investeeringute kavast arvatakse Tallinna linna taotlusel välja Vanasadama ja kesklinna vahelise liikuvuskeskkonna arendamise projekt, millest vabaneb ligi 8,7 miljonit eurot, teatas valitsuse kommunikatsioonibüroo.

Koos ühtekuuluvuspoliitika rakenduskava fondide 1-protsendilise ülebroneeringu rahastusega lisandub investeeringute kavasse veel 10,6 miljonit eurot.

Ülemiste sorteerimisjaama viimine Tapale annab majandus- ja taristuminister Taavi Aasa sõnul Ülemiste linnaruumile rohkem avarust juurde ning avab võimaluse uute investeeringute toomiseks piirkonda. Lisaks tuleb sinna tulevikus ka Rail Balticu terminal.

“Projektiga toome sorteerimistegevuse ühte asukohta – Tapale, mis on ühtlasi lääne-ida- ja põhja-lõunasuunaliste raudteeliinide ristumiskohaks. Uue sorteerimispargi uuendamise kontseptsiooni hange on Eesti Raudteel väljatöötamisel ning avaldatakse juba selle kuu lõpus,” ütles Aas pressiteates.

Uue sorteerimispargi rekonstrueerimistööd on jagatud kahte etappi, kus esimeses etapis toimuvad projekteerimis- ja ehitustööd, mis planeeritakse lõpetada 2023. aasta suve lõpus. Teises etapis valmib Tapa jaamas sorteerimiseks vajaliku automaatika ehitus ning sorteerimispargi ühendamine Tapa jaama turvanguseadmetega, mille tähtajaks on planeeritud 2024. aasta augustikuu.

Lisaks korrigeeritakse investeeringute kava muudatustega mõne projekti lõpptähtaegu ja maksumusi. Kavaga katmata ligi 8,8 miljoni euro kasutamiseks leitakse projektid 2021. aasta teises pooles.

Kokku on aastate 2014–2020 transpordi infrastruktuuri arendamise investeeringute kava maht 298 miljonit eurot.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi