Oktoobris saavad inimesed otsustada, kas jätkata omapoolseid sissemakseid teise pensionisambasse 1. detsembrist kuni 2021. aasta augusti lõpuni; SEB hinnangul kaasnevad sissemaksete peatamisega mitmed riskid.

Eelmise kümnendivahetuse majanduskriisis toimunud pensionimaksete peatamise analüüs kinnitas, et kriisijärgne pensionimaksete jätkamine tõi investorile kolmandiku suurema pensionitulu, teatas SEB.

Panga hinnangul ei pruugi ka sissemaksete peatamine finantsturgude languse ajal olla mõistlik, sest odavamalt ostes on võimalik turgude taastumisel teenida suuremat kasu.

Samuti märkis SEB, et kui planeeritud pensionireform jõustub, siis kaovad väljamaksepiirangud peaaegu täielikult. See teeb teisest sambast väga atraktiivse ja riigi doteeritud investeeringu, mida oleks nutikas maksimaalselt ära kasutada.

Tänavu teises kvartalis oli Eesti keskmine brutokuupalk 1433 eurot. Juhul kui keskmise palga saaja peatab teise samba sissemaksed, siis aitab see ühes kuus säästa 23 eurot ja üheksa kuuga 207 eurot.

Kui keskmise palga saaja otsustab makseid jätkata, siis paneb ta koos riigipoolse toetusega üheksa kuuga tuleviku jaoks kõrvale ligi 774 eurot.

SEB kevadine kliendiuuring näitas, et 75 protsenti plaanib teise samba sissemakseid jätkata ning 15 protsenti katkestada. Sellest lähtuvalt peataks Eestis maksed ligikaudu 105 000 inimest, mis teeks ligi 60 miljonit eurot miinust keskmise palgaga pensionikogujatele, märkis pank.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi