Novembris läbis Tallinna lennujaama 25 948 reisijat, mis moodustas 11 protsenti eelmise aasta novembrikuu reisijate arvust; kuuga langes reisijate arv 25,9 protsenti.

Novembris langes ka lendude keskmine täituvus, olles vaid 31 protsenti, teatas Tallinna lennujaam. 

Tallinna lennujaama kommertsjuhi Eero Pärgmäe sõnul peegeldab madal lennureisijate arv selgelt inimeste hoolivust. “Viimased nädalad on toonud meile positiivseid uudiseid ka vaktsiini kohta, mis süstib kindlust, et juba õige pea hakkavad reisijate mahud taas kasvama,” märkis ta pressiteates.

Pärgmäe sõnul on lennufirmad jätkuvalt koostööaltid ning ootavad uut võimalust liinidele naasta. Ta lisas, et siiski on praegu prioriteet viiruse levik Euroopas kontrolli alla saada ning seejärel võimaldab piirangute leevendumine taas reisima hakata. 

Regulaarlennud toimusid novembris kahel kodumaisel ja 12 rahvusvahelisel liinil, kõige enam lennati Frankfurdi ja Helsingi liinidel.

Regulaarlende teostas jätkuvalt seitse lennufirmat, kellest suurimana teenindas Air Baltic novembrikuu reisijatest kokku 30 protsenti, lennates seitsmesse erinevasse sihtkohta.

Ühtlasi oli Air Baltic novembris ainus vedaja nii Riia, Amsterdami, Berliini, Kopenhaageni kui Oslo liinidel, tagades sellega olulise osa Tallinna otseühendustest. 

Novembris toimus Tallinna lennujaamas 1520 lendu ehk keskmiselt 51 maandumist ja väljumist päevas, mis moodustab 45 protsenti eelmise aasta tasemest.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi