Kaheksas suurriigis korraldatud uuringust selgus, et kui seni oli töö osas inimeste jaoks ülekaalukalt kõige tähtsam motivatsioonitegur töötasu, siis pärast esimest koroonalainet leidis üheksa inimest kümnest, et kõige tähtsam on töökoha püsimajäämine.

Kui koroonaviirusesse nakatuvad eelduslikult pigem vähesed inimesed, siis sellest tunnevad end mõjutatud olevat 93 protsenti tööd tegevatest inimestest üle maailma, teatas Manpower.

Kõigis sektorites peeti töö säilimist kõige olulisemaks tööalaseks küsimuseks, erandiks oli vaid IT-valdkond, mille töötajad leidsid, et tähtsaim on tööaja ja -koha paindlikkus.

Seejuures peab suur osa tööl käivatest inimestest juba kätte võidetud paindlikkuse säilimist siiski väga oluliseks. 43 protsenti vastanutest usub, et koroona kaotas igaveseks üheksast viieni töölkäimise mentaliteedi.

Inimeste esimene eelistus on teha tööd 2-3 päeva nädalas kontoris ja ülejäänud päevadel kodus. Mehed on huvitatud kontorisse naasmisest pisut enam kui naised ja alla 25-aastased enam kui nende vanemad. Kõige enam tahaksid jätkata kodukontoris tööd ka pärast koroonapiirangute lõppu väikelaste vanemad.

“Eestit ei saa üks ühele võrrelda suurriikidega, kus tööl kohal käimine tähendab paljude inimeste jaoks igapäevaselt tunde rongis või sadu kilomeetreid kiirteel,” ütles Manpower Baltikumi juht Heigo Kaldra pressiteates.

Ta lisas, et kui inimesed saavad kiirelt tööle ning kontoris on mugavamad või kaasaegsemad töötingimused kui kodus, eelistatakse kontorit, kuid tihti on parim lahendus töö- ja kodukontori kombinatsioon.

“Tööandjad peaksid seejuures lähtuma võimalusel igast töötajast personaalselt – kui ühel inimesel ei tule töö kodukontoris hästi välja, ei tähenda see, et kodukontorit ei peaks võimaldama kellelegi. Ühtne reeglistik ei pruugi olla samuti hea, see ei sobi kokkuvõttes enamasti kõigile toetavalt,” märkis Kaldra.

Uuringu kohaselt teeb viiruspuhangu ajal ja selle järgselt paljudele tööle naasvatele inimestele muret ka tööandja suurem kontroll nende tervise üle.

Selgus, et küsitluse kohaselt ei usalda iga kolmas inimene oma tööandjat sedavõrd, et anda talle õigust koroonatestimiseks, temperatuurimõõtmiseks või muudeks terviseprotseduurideks.

Usalduse kasvatamiseks on hakanud suured tööandjad üle maailma palkama professionaalseid tervishoiuspetsialiste, aga ka nõustajaid ja psühholooge.

Manpoweri uuringu raames küsitleti 8000 tööealist elanikku kaheksas riigis: Prantsusmaal, Saksamaal, Itaalias, Suurbritannias, Hispaanias, USA-s, Mehhikos ja Singapuris.

ManpowerGroup on rahvusvaheline personaliettevõte. Manpower Eesti teenused hõlmavad kogu personalivaldkonda töötajate värbamisest ja rentimisest kuni sihtotsingu ja konsultatsioonideni.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi