Eesti Turismifirmade Liit, Eesti Hotellide ja Restoranide Liit, Eesti Maaturismi Ühing, Eesti Spaaliit ja Eesti Konverentsibüroo pöördusid valitsuse poole palvega võtta võimalikult kiiresti töökavasse töötukassa tööjõumeetme arutelu ning selle kinnitamine turismisektorile; liitude sõnul kuluks meetmele 45 miljonit eurot. 

Turismiettevõtete esindusorganisatsioonide hinnangul tuleb sektori kevadeni elus hoidmiseks säilitada 50 protsenti senisest tööhõivest ehk 15 000 inimest. Organisatsioonide ettepaneku järgi panustaksid ettevõtjad 30 protsendiga, riigilt palutakse tööjõukulude katmiseks toetust 70 protsendi tööjõukulude ulatuses. 

Liitude esindajad kirjutasid ühispöördumises, et nende vaates on tähtsatest valdkondadest kriisis enim kannatanud turismisektor ning ilma välise abita ei jää sektorisse kevadeks alles vajalikul määral sektoris hinnatud oskustega inimesi ja ettevõtteid, kellega järgmisel aastal turismiteenuseid edukalt taaskäivitada ning turismiteenuste eksporti taastada.

Nad märkisid, et töötukassa juht Meelis Paavel on meedias kinnitanud, et amet on valmis pikendama turismisektoris tööjõumeetmeid 30 miljoni euro ulatuses. Seda saaks nende sõnul teha töötukassas kevadel rakendatud tööjõumeetme jäägi arvelt.

“Turismisektorist on oktoobrikuu lõpuga koondatud kolmandik töötajatest, aasta lõpuks jäävad prognooside kohaselt alles vaid pooled kriisieelsel ajal sektoris töötanutest,” kirjutasid turismiliitude juhid.

Nad lisasid ka, et tööjõumeetmega tagatavad vahendid tuleb kriitilise arvu spetsialistide tööl hoidmiseks väga täpselt suunata ettevõtetele, mis seda tõeliselt vajavad. 

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi