Valitsus andis neljapäevasel kabinetinõupidamisel põhimõttelise heakskiidu 44 miljoni euro suuruse ettevõtluse kriisipaketi sihtrühmadele ja tingimustele.
Sellest 25 miljonit eurot eraldab riik turismisektorile ning 19 miljonit eurot jaekaubandussektorile, teatas majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi pressiesindaja BNS-ile.
Ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Andres Sutt ütles, et toetuste eesmärk on abistada neid sektoreid, kelle tegevus on märtsis ja aprillis seatud piirangutest kõige enam mõjutatud. “Seoses viiruse jätkuva levikuga on turismivaldkonnaga seotud ettevõtjate olukord jätkuvalt väga keeruline. Ajutisest sulgemisest on samuti oluliselt pihta saanud jaekaubandussektor, mille mõju majandusele ja töökohtadele on väga suur ja pikaajaline,” ütles Sutt.
Sutt ütles, et toetuste eesmärk on aidata ettevõtete tegevuskulusid osaliselt katta, et võimalikult paljud ettevõtted saaksid pärast piirangute lõppemist oma tegevust jätkata.
“Jaekaubandus- ja turismiettevõtjatel on palkade kõrval suurimateks kuludeks just püsi- ja tegevuskulud, mis hoolimata piirangute kehtivusest vajavad tasumist. Kuna palgakulude osaliseks toetuseks on ette nähtud töötukassa palgatoetus, siis eraldame lisaeelarvega täiendavad vahendid püsikulude, näiteks üüri-, kommunaal- ja turvakulude ning kindlustusmaksete, osaliseks katmiseks,” ütles Sutt.
Ettevõtluse toetuspakett on suunatud majutus-, toitlustus- ja reisiettevõtjatele, spaadele, veekeskustele, nõupidamiste ja messide korraldajatele, turismiteenuse pakkujatele, sõitjate maismaa juhuvedu teostavatele ettevõtjatele ning jaekaubanduse ettevõtjatele. Toetusi saavad taotleda ka FIE-d.
Toetuse suurus oleneb ettevõtte käibelangusest, võrreldes kriisieelse perioodiga ning arvestab ettevõtte püsikulusid.
Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus hakkab toetuseid välja jagama maikuus, pärast Euroopa Komisjoni riigiabiloa saamist. Täpsemad toetamise tingimused avaldatakse ja toetusvoorude avamisest teavitab EAS oma veebilehel.