Soome laevakompanii Viking Line alustab septembris koostööläbirääkimisi oma kaldatöötajatega Soomes, Rootsis, Eestis ja Ahvenamaal; koondatakse või tööaega vähendatakse eeldatavalt kuni 200 töötajal. 

Ettevõttel on koroonaviirusest tingitud reisipiirangute ja äritulude vähenemise valguses kavas kulude vähendamiseks ja jätkusuutlikuse tagamiseks oma kaldapõhine töökorraldus ümber struktureerida, teatas Viking Line esmaspäeval.

Läbirääkimised puudutavad kõiki ettevõtte ligikaudu 570 kaldatöötajat Soomes, Rootsis, Eestis ja Ahvenamaal. Ümberstruktureerimise tulemusel koondatakse või vähendatakse tööaega eeldatavalt kuni 200 töötajal. 

Läbirääkimised Soomes ja Ahvenamaal algavad 1. septembril ning kestavad eeldatavalt kuus nädalat. Sarnased läbirääkimised toimuvad samal ajal Eestis. Viking Line Eesti tegevjuhi Inno Borodenko sõnul koosneb kohalik kaldapersonal 72 töötajast.

“Selge on see, et otsus puudutab kõiki Eesti organisatsiooni töötajate edasist tööelu, aga isiklikult prognoosin paarikuulisi läbirääkimisi kuna meie tööprotsessid on nii Soome kui ka Rootsi ettevõtete omadega väga põimunud ja muudatuste tegemiseks on vajalik põhjalik koordineerimine,” ütles Borodenko BNS-ile. 

Ta lisas, et kõigi muudatuste eesmärgiks on vastavalt uuele turusituatsioonile siiski tööprotsesside ümberkorraldused, mitte koondamised, ja arvatavasti kaasneb ümberstruktueerimise tõttu töösuhete lõpetamisi, mille arvu ettevaatavalt keegi öelda hetkel ei oska.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi