SISUTURUNDUS
Tavapärasest kasutamisest tekkinud kulumisele lisaks muutuvad ajas söögivalmistamise tavad ning meie harjumused. Ühes sellega muutuvad ootused köögile ning köögimööblile. Nii on pea alati põhjust oma vana köögimööbel kriitilisema pilguga üle vaadata ja vajadusel uue ning parema vastu välja vahetada.
Lisaks otsustamise hetkel valitsevate trendidega arvestamisele on mõned ajatud soovitused mida uue köögimööbli valmisel võiks isegi peaks alati järgima. Mõni neist võib kõlada pisut klišeena, aga selle mitte arvestamine tuletab ennast hiljem igal hommikul või õhtul meelde.
Eelista alati kvaliteeti ja vastupidavust
Ilus disain või soodsad hinnad kipuvad meid alati pimestama, kuid kvaliteeti eelistades saad kauakestva tulemuse. Eelistada võiks alumiinium- või klaasmaterjale, need on väga vastupidavad ning kergesti hooldatavad materjalid.
Mõtle läbi valgustus.
See võimaldab mängida köögi atmosfääriga: toidutegemise ajaks eredam ning mõnusaks olenguks pere või sõpradega pisut sumedam valgus. Üks lamp keset köögi lage on tänapäevaste võimaluste juures üpris vilets lahendus. Meie soovitame järgida järgmist kuldreeglit: mõtle läbi, kus täpselt sa midagi teed. Jaga köök tsoonideks (näiteks: toidu ettevalmistamise koht, pliit, kraanikauss, söögilaud), siis on kergem sinna valgustust planeerida. Edasi mõtle, kus võiks aktsentvalgustus luua meeleolu ning kuhu panna üldvalgustus, et saada piisavalt valgust näiteks köögi koristamisel jne. Samuti mõtle läbi kust kõiki neid valgusteid on mugav lülitada. Kindlasti kasuta leedvalgusteid, mida on saadaval nii sooja kui külma tooniga just vastavalt iga inimese soovile. Töötsoonide lähedale valgustit paigutades eelista kergesti puhastatavaid materjale ja kupleid.
Säilita oma köögis praktilisus koos avaruse ja avatusega.
Ära ürite kõike peita. Kasuta julgelt korve, riiuleid ning pindasid, kus Sa saad vajalike maitseianeid, tarbeesemeid jms hoida. See võimaldab sul köögis optimaalsemalt toimetada, sest kõik vajalik on sul alati käeulatuses. Üks võimalus avarust luua on köögisaar, mis aga ei pruugi igasse kööki sobida.
Siiski võiksid alati eelistada lahendusi mis võimaldavad ülearuse külaliste eest ära peita. Seda saad Sa teha näiteks korvsüsteemide ja köögikappidele paigaldatavate liuguste abil. Eelista käepidemevabu sahtleid ja uksi mida saad ühe käevajutusega avada ning sulgeda.
Planeeri rohkem tööpinda kui esmalt vajalikuks pead.
Valmistame oma toitu üha rohkem värskest toorainest. Kõik värsked salatid, pirukad-koogid, hoidised ning muu sarnane vajavab ruumikat tööpinda. Samuti on köök üha enam ka seltskondlik ruum. Kus ühiselt toitu valmistada. Rohke ruum võimaldab toitu valmistada terve pere või isegi sõpradega koos.
Köök on kodu süda ja sinu peegel
Just nii palju kui sinu köögis on praktilisust, moodsat või ajatut stiili on sinu köögis sind. Tee valikud eelkõige enda vajadustest lähtuvalt aga arvesta alati stiili ja võimalike tuleviku trendidega. Nii saad endale alati parima võimaliku köögi.
Kui nimetatyud viile lihtsale soovitusele lisada veel köögimööbli tootja hoolikas valimine, siis on tulemuseks kaasaegne ja kvaliteetne köögilahendus mis kestab aastaid ning valmistab rõõmu kõigile kes seda kasutavad.
Vaata lisainfot ja kogu inspiratsiooni ning vaata DS Furniture poolt eritellimusel valmistatud kööke siit.