Politsei tabas möödunud ööpäeval liiklusest üheksa joobes sõidukijuhti.

Üks juht oli tarvitanud uimasteid ning kaheksa olid rooli istunud alkoholi tarvitamise tunnustega, teatas politsei- ja piirivalveamet BNS-ile.

Kui sõidukijuht on tarvitanud alkoholi üle liiklusseaduses lubatud piirmäära ehk vahemikus 0,2–1,49 promilli, võib teda väärteokorras karistada kuni 1200-eurose trahvi, kuni 30-päevase aresti või juhtimisõiguse äravõtmisega kuni üheks aastaks.

Kui juht on narkojoobes või enam kui 1,5-promillises alkoholijoobes, saab kohus teda kriminaalkorras karistada kas 30–500 päevamäära suuruse rahatrahvi või kuni kolmeaastase vangistusega. Lisakaristusena võib kohus võtta ka juhtimisõiguse kuni kolmeks aastaks. Samuti saab konfiskeerida sõiduki kui kuriteo toimepanemise vahendi.

Eesti eri paigus said kolmapäeval kahes raskes liiklusõnnetuses kokku vigastada neli inimest. 

Esimene õnnetus juhtus kell 7.13 Lääne-Virumaal Rakvere vallas Tallinna-Narva  maantee 101. kilomeetril, kus sõiduautoga Dacia Sandero ristmikul vasakpööret sooritanud 60-aastane mees sõitis ette vastu liikunud sõiduautole Mercedes-Benz 250, mida juhtis 61-aastane mees. Mercedese juht ja temaga koos sõitnud 53-aastane mees toimetati Rakvere haiglasse, teatas politsei- ja piirivalveamet BNS-ile. 

Teine õnnetus juhtus kell 11.08 Jõgevamaal Põltsamaa vallas Jõgeva-Põltsamaa maantee 14. kilomeetril, kus sõiduautoga Škoda Octavia möödasõitu sooritanud 23-aastane naine sõitis otsa vastu liikunud sõiduautole Citroen Berlingo, mida juhtis 40-aastane mees. Kiirabi toimetas mõlema sõiduki juhid Tartu Ülikooli Kliinikumi.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi