Politsei tabas möödunud ööpäeval liiklusest 13 joobes sõidukijuhti.

Üks juht oli esialgsetel andmetel uimasteid pruukinud ja 12 olid rooli istunud alkoholi tarvitamise tunnustega, teatas politsei- ja piirivalveamet BNS-ile.

Kui sõidukijuht on tarvitanud alkoholi üle liiklusseaduses lubatud piirmäära ehk vahemikus 0,2–1,49 promilli, võib teda väärteokorras karistada kuni 1200-eurose trahvi, kuni 30-päevase aresti või juhtimisõiguse äravõtmisega kuni üheks aastaks.

Kui juht on narkojoobes või enam kui 1,5-promillises alkoholijoobes, saab kohus teda kriminaalkorras karistada kas 30–500 päevamäära suuruse rahatrahvi või kuni kolmeaastase vangistusega. Lisakaristusena võib kohus võtta ka juhtimisõiguse kuni kolmeks aastaks. Samuti saab konfiskeerida sõiduki kui kuriteo toimepanemise vahendi.

Pühapäeval juhtus Eesti eri paigus kolm rasket liiklusõnnetust, milles hukkus üks ja said vigastada viis inimest. 

Esimene õnnetus juhtus kella 9.01 ajal Jõgevamaal Põltsamaa vallas Tallinna-Tartu-Võru-Luhamaa maantee 113. kilomeetril, kus 45-aastane naine kaotas kontrolli sõiduauto Peugeot 207 üle, kaldus teelt välja ja rullus üle katuse. Sõiduauto juht ja temaga koos sõitnud 10-aastane tüdruk ja 79-aastane naine toimetati Paide haiglasse, teatas politsei- ja piirivalveamet BNS-ile. 

Teine õnnetus juhtus kell 12 Tallinnas Peterburi tee ja Majaka tänava ristmikul, kus 59-aastase mehe juhitud sõiduauto Mercedes-Benz Sprinter põrkas kokku paremalt poolt tulnud trammiga, mida juhtis 55-aastane naine. Toimunud kokkupõrke tagajärjel paiskus tramm rööbastelt maha. Esialgsetel andmetel tabas sõiduauto juhti terviserike ning talle põles fooris liikumist keelav tuli. Mercedes-Benzi juht ja temaga koos sõitnud 44-aastane mees toimetati Põhja-Eesti Regionaalhaiglasse. 

Kolmas õnnetus juhtus kell 19.12 Harjumaal Mustjõe külas, kus 34-aastane mees sõitis ATV-ga Yamaha mööda metsateed liikudes teelt välja paremale kraavi ja sõiduk paiskus ümber. Juht hukkus sündmuskohal.  

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi