Politsei tabas möödunud ööpäeval liiklusest seitse joobes sõidukijuhti.

Üks juht oli tarvitanud uimasteid ning kuus olid rooli istunud alkoholi tarvitamise tunnustega, teatas politsei- ja piirivalveamet BNS-ile.

Kui sõidukijuht on tarvitanud alkoholi üle liiklusseaduses lubatud piirmäära ehk vahemikus 0,2–1,49 promilli, võib teda väärteokorras karistada kuni 1200-eurose trahvi, kuni 30-päevase aresti või juhtimisõiguse äravõtmisega kuni üheks aastaks.

Kui juht on narkojoobes või enam kui 1,5-promillises alkoholijoobes, saab kohus teda kriminaalkorras karistada kas 30–500 päevamäära suuruse rahatrahvi või kuni kolmeaastase vangistusega. Lisakaristusena võib kohus võtta ka juhtimisõiguse kuni kolmeks aastaks. Samuti saab konfiskeerida sõiduki kui kuriteo toimepanemise vahendi.

Eesti eri paigus said esmaspäeval kahes raskes liiklusõnnetuses kokku vigastada kaks inimest. 

Esimene õnnetus juhtus kella 11.13 ajal Valgamaal Otepääl, kus 54-aastane mees sõitis sõiduautoga Volvo S80 vasakpööret sooritades ette peateel lähenenud sõiduautole Toyota RAV4, mida juhtis 32-aastane naine. Volvo juht toimetati Tartu Ülikooli Kliinikumi, teatas politsei- ja piirivalveamet BNS-ile. 

Teine õnnetus juhtus kella 16.43 paiku Raplas Viljandi maanteel, kus 58-aastane mees sõitis liinibussiga Iveco Bus Crossway otsa ülekäigurajal teed ületanud 12-aastasele tüdrukule. Jalakäija toimetati Põhja-Eesti Regionaalhaiglasse. 

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi