Maksu- ja tolliameti (MTA) hinnangul aitab ehitusplatsil töötajate registreerimise nõude sisseviimine tagada ausat konkurentsi ja vähendada ümbrikumalkade maksmist; ehitusettevõtjad ei pea sellist nõuet aga mõistlikuks, vahendab BNS.

“Ümbrikupalgad on kõige suurema ulatusega maksupettuse liik Eestis, kus aastas jääb laekumata 80 miljonit eurot maksutulu,” rääkis MTA maksuauditi osakonna valdkonnajuht Oscar Õun “Terevisioonis”. Ehituses on saamata jääv maksutulu MTA hinnangul aastas 20 miljonit eurot.

Eesti on Õuna sõnul lähinaabruses asuvate riikide seas ainus, kes vahetult ehitusplatsi tasemel töötajate arvestust ei nõua.

Ehitusettevõtjad pelgavad aga, et kõigi töötajate ehitusplatsil registreerimine ei ole proportsionaalne ega mõistlik, sest ehitusplatsid on suured ja väravaid alati pole.

MTA näeb, et piiratud platsil viibimise registreerimiseks tehtav kulu võiks ühe peatöövõtja lõikes jääda 1000 euro juurde ühes kuus ja see peaks olema korraldatud elektrooniliselt.

MTA, politsei- ja piirivalveamet ning tööinspektsioon tahavad võidelda ehitussektori käibemaksupettuste, ebaseadusliku võõrtööjõu kasutamise ja ümbrikupalga maksmise vastu. Selleks valminud kava paneb igale suuremale ehitusplatsile kohustuse registreerida kõigi platsil käijate nimed ja edastada nende tööplatsil viibimise aeg kesksesse riiklikku andmebaasi.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi