Toidupank alustas Rimides puudustkannatavatele peredele pühade ajal toidu kogumist.

Kõikides Rimides on võimalik osta pühadetoitu ka abivajavatele peredele ning jätta toidukraam kassade juurde Toidupanga korvidesse. Toidupanga korvid jäävad Rimidesse aasta lõpuni.

“Jõulud juba on kord selline püha, kus me kipume rohkem mõtlema ka teiste, eriti puudust kannatavate laste ja perede peale. Ei tahaks ju keegi meist veeta jõuluõhtut tühja laua taga,“ ütles Toidupanga kommunikatsioonijuht Liina Peäske. “Oleme väga rõõmsad ja siiralt tänulikud Rimile selle suurepärase võimaluse eest nende kauplustes toitu annetada kogu detsembrikuu jooksul. Toidupank toimetab annetatud toidu esimesel võimalusel abivajajateni. Vihjeks ütleme omalt poolt, et kõige enam on abi kauem säilivast toidukraamist, milleks on hoidised, valmis purgitoidud, kuivained, pudruhelbed ja ka lastetoidud ning maiustused.”

„Jõulupühade ajal tehakse paljudes peredes suuri kulutusi nii söögile kui kingitustele,“ sõnas Rimi Eesti juht Vaido Padumäe. „Pidevalt kuuleme uudiseid sellest, kuidas tõuseb keskmine palk ning eestlased elavad paremini kui kunagi varem. Kahjuks on aga Eestis endiselt väga palju inimesi, kes ei saa oma perele lubada rikkalikku jõululauda,” rääkis Padumäe.

Absoluutses vaesuses elab Eestis ligi 45 000 inimest. “Samuti teame seda, et umbes 60 000 last kannatab igapäevaselt tühja kõhtu. Toidupank teeb väga tänuväärset tööd ning meil on hea meel neid aidata. Kutsun kõiki Rimi külastajaid pühade ajal poetama midagi samuti Toidupanga korvi,” lisas Padumäe.1

Rimi panustab maiustustega ka ise, et puudustkannatavate perede jõulukingituste hulka jõuaks Toidupanga abil piisavalt head ja paremat.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi