Üks Aafrika mees sai surma ja kaheksa vigastada, kui umbes 300 migranti püüdis tungida üle piiritõkke, mis eraldab Hispaania enklaavi Melillat Marokost, teatasid kohalikud võimud neljapäeval. 

Hispaania valitsuse kohalik esindus teatas, et mees, kelle isik ja kodakondsus pole veel teada, suri ilmselt “loomulikel põhjustel”.

“Ta kukkus umbes viie meetri kõrguselt alla ja seejärel ei õnnestunud eriteenistuse töötajail teda enam elustada,” kinnitas kohalik politsei. 

“Oli pime, piirkond oli tundmatu ja tundub, et ta kukkus,” teatas politsei kõneisik ning lisas, et pole veel teada, kas surm saabus kukkumisel saadud vigastuste või südamerabanduse tagajärjel. 

Veel kaheksa migranti on kergelt vigastatud, peamiselt verevalumitega, samuti kolm politseinikku.

Politseiteates öeldaks, et umbes 30 migranti 300-st, kes püüdsid läbi saada kolmekordsest Mellilat Marokost eristavast okastraataiast, pääses Hispaania territooriumile. 

Tegemist oli ühe suurima katsega ületada Melilla piir. Melilla ja teine Hispaania enklaav Põhja-Aafrikas Ceuta on ainsad kohad, kus Euroopa Liit maismaal Aafrikaga piirneb ning nad on kujunenud Aafrika sisserändajate tavapärasteks kogunemiskohtadeks.

Kui migrantide surve Hispaaniale kuuluvaile Kanaari saartele on eelmise aastaga võrreldes seitse korda kasvanud, siis Melillas ja Ceutas on olukord osalt koroonaviiruse pandeemiaga seotud piirangute tõttu olnud senini pigem rahulikum. 

Hispaania merepääste leidis kolmapäeval Kanaaride lähedalt kaheksa kuni kümne surnud migrandiga paadi ning kuu alguses suri Mauritaania ranna lähedal merehätta jäänud paadis 27 Euroopasse jõuda soovinud inimest.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi