Brasiilia ülemkohtu kohtunik andis esmaspäeval korralduse uurida endise justiits- ja siseministri Sergio Moro süüdistusi, et president Jair Bolsonaro püüdis “sekkuda” politsei uurimistesse.

Kohtunik Celso de Mello andis föderaalpolitseile 60 päeva aega, et küsitleda Morot seoses tema esitatud süüdistustega.

Uurimise tulemus, mis esitatakse peaprokurörile, võib viia kas poliitilise kohtuprotsessi taotlemiseni Bolsonaro vastu või süüdistuste esitamiseni Morole valetunnistuste andmise eest.

Endine korruptsioonitõrje kohtunik Moro astus reedel ametist tagasi erimeelsuste tõttu Bolsonaroga föderaalpolitsei ülema tagandamise pärast.

Moro kritiseeris “poliitilist sekkumist” föderaalpolitseis, öeldes, et ta ei saa teha oma tööd ilma politseijõudude autonoomiata.

Ministri sõnul taganes Bolsonaro oma lubadusest tagada talle tegutsemisvabadus.

Vallandatud politseijuht Mauricio Valeixo on Moro lähedane liitlane.

Bolsonaro põhjendas otsust sellega, et soovib politseiülema kohale inimest, keda ta isiklikult tunneb ja usaldab.

Kui uurimine kinnitab süüdistusi, tuleb Brasiilia kongressil otsustada, kas Bolsonaro vastu algatatakse tagandamisprotsess, mis võib ta ametist ilma jätta.

Esmaspäeva õhtul avaldatud arvamusuuringu tulemused näitasid, et 45 protsenti vastanutest pooldab tagandamisprotsessi parempopulistliku presidendi vastu, 48 protsenti on aga selle vastu.

Pinged Brasiilias on tõusmas ajal, mil kogub hoogu koroonapandeemia.

President vallandas alles eelmisel nädalal tervishoiuminister Henrique Mandetta, sest ei nõustunud tema seisukohtadega koroonaviiruse pandeemia ohjeldamisel. Tervishoiuminister nõudis karmide piirangute jõustamist.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi