Europarlamendi saadik Urmas Paet hoiatab, et koolide koroonahirmus sulgemine jätab õpilaste haridusteesse augu.

“Väga kergekäeliselt saadetakse lapsi koolidest klasside kaupa koduõppele,” kritiseerib Paet sotsiaalmeedias olukorda Eestis. “Piisab ühest õpilase positiivsest analüüsitulemusest, kui kogu klass nädalaks või kauemaks koolist eemaldatakse. Reaalsus on see, et sellise poliitika jätkumisel on paari nädalaga koolid kinni. See viirus ei kao lähikuudel ja võibolla -aastatel kuhugi. Seega, kui hoiakuid ei muudeta, siis saavad ka sel aastal õpilased oma haridusteesse suure augu. Koduõpe pole midagigi samaväärset tegeliku õppetööga koolis.”

“See viirus jääb kuudeks ja võibolla aastateks. Kas see peaks siis tähendama, et lõpebki korralik hariduse andmine Eesti koolides. Praegu paistab nii.
Enamikus Euroopa riikides koolid töötavad, kuigi tervikuna on olukord viirusega kordi ja kordi keerulisem kui Eestis. Sest saadakse aru, et koolide sulgemine jätab haridusse augu ja lisaks mõjub väga halvasti ka psüühiliselt paljudele noortele. Ka Eestis võiks vähemalt koolide toimimise seisukohalt terve mõistus peale jääda,” märgib Paet.

“Koroonapiirangud ei tohi põhineda hirmul. Sest siis neist kasu ei ole, küll aga on kahju väga suur,” kirjutab Paet, sekundeerides õiguskantslerile, kes ütles reedel ERR-ile, et valitsus ei peaks avalikkuse ja hirmu mõju all rakendama ülemääraseid piiranguid, sest nendest on sel juhul rohkem kahju kui kasu.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi