Peaminister Kaja Kallas viibib teisipäeval ja kolmapäeval koos energiavaldkonnas tegutsevate Eesti ettevõtete esindajatega ametlikul visiidil Norras.

Visiidi eesmärk on tihendada Eesti ja Norra kahepoolseid suhteid, arutada muutunud julgeolekuolukorda ning toetada Eesti ettevõtjate sidemete loomist ja koostööd Norra ettevõtjatega, teatas valitsuse kommunikatsioonibüroo. 

Peaministri sõnul on meil Norraga ühised väljakutsed nii julgeoleku- kui ka energiavaldkonnas. “Peame muutunud julgeolekuolukorras tagama meie piirkonna kaitse ja jätkama ühiselt tööd selle nimel, et teha sõjaline agressioon Venemaale võimalikult kulukaks,” rõhutas Kallas.

Samuti märkis peaminister, et on vaja leida võimalused, kuidas energiavaldkonda arendada senisest keskkonnasõbralikumalt ja jätkusuutlikumalt. “Teineteise kogemustest õppimine ja uute koostöövõimaluste leidmine võimaldab meil teha targemaid valikuid, mis omakorda aitavad lõpuks tagada energiajulgeoleku ja ka paremad energiahinnad. Samuti selle, et meie keskkond oleks puhtam ja paremini hoitud,” ütles Kallas.

Teisipäeva õhtul toimub Eesti Oslo saatkonna ning Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) ja Kredexi ühendasutuse poolt korraldatud Eesti ja Norra ettevõtjaid kokku toov vastuvõtt.

Kolmapäeval on peaminister Kaja Kallasel kahepoolne kohtumine Norra peaministri Jonas Gahr Størega. Kohtumise fookuses on Eesti ja Norra suhted, Venemaa agressioon Ukraina vastu ja muutunud julgeolekuolukord Euroopas ning energiajulgeolek ja -koostöö.

Peaminister Kallas kohtub ka Norra parlamendi presidendi Masud Gharahkhani, parlamendi välis- ja kaitsekomisjoni liikmetega ning osaleb Norra Kaitseuuringute Instituudis toimuval ümarlaual. 

Samuti avab peaminister Kallas visiidi raames toimuva Eesti-Norra energiakoostöö seminari, külastab Norra ettevõtteid Aker ja Equinor ning tutvub Fortum Oslo Varme jäätmekäitlusjaama tööga. 

Äridelegatsiooni kuuluvad Eesti ettevõtted BLRT Grupp, ESTIKO Energia, Fusebox, Gridio, Inspirators!, Operail, Pohla & Hallmägi, PowerUP Energy Technologies, Roofit Solar, Saare Wind Energy, Skeleton Technologies, Stargate Hydrogen Solutions, Sunly, TS Shipping ning välisministeeriumi, majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi, Harju Ettevõtlus- ja Arenduskeskuse, Eesti Vesinikuklastri, Eesti Tuuleenergia Assotsiatsiooni ja Tartu Ülikooli esindajad.

Äridelegatsiooni visiit on ette valmistatud Eesti Oslo saatkonna ning EAS-i ja Kredexi ühendasutuse koostöös. Äridelegatsiooni juhib ühendasutuse juht Lauri Lugna.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi